•                  
دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, آگوست 3

رهایی سه محکوم به اعدام از اجرای حکم

0
236

 پومک.PNGبا عفو و گذشت در روستاهای استران و آلمالوی شهرستان خوی ۲ متهم به قتل باز اجرای حکم اعدام نجات یافتند. در یکماه گذشته این سومین پرونده اعدام بود که با عفو و گذشت اولیای دم و با صلح و سازش در شهرستان خوی مختومه شد. همچنین یک محکوم به اعدام دیگر با عفو اولیای دم در شهرستان جهرم از اجرای حکم نجات یافت.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مجیدی دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان خوی گفت: “با تلاش معتمدان محلی، اعضای شوراهای حل اختلاف، مقامات قضایی و انتظامی بخشداری های بخش صفائیه و قطور و دهیاری روستاهای استران از توابع بخش مرکزی و آلمالو از توابع بخش قطور، دو متهم محکوم به اعدام، زندگی دوباره ای یافتند و اختلاف دو روستا پس از ۵ سال پایان یافت”. وی افزود : “۵ سال قبل در روشتای آلمالوی قطور عروسی به دست پدر شوهر خود به قتل می رسد و متهم دستگیر و به اعدام محکوم می شود. پدر عروس هم وقتی با مقاومت برادرش برای اجرای حکم متهم دخترش مواجه می شود، برادرش را به قتل می رساند و خودش نیز متهم می شود”.

دادستان خوی با بیان اینکه طرفین قتال باید برای رهایی از حکم اعدام از ۱۲ فرزند دو مقتول رضایت می گرفتند که این حل این پرونده را با پیچیدگی همراه کرده بود.

او گفت: “در ۵ سال گذشته تلاشهای فراوانی از سوی مقامات قضایی و معتمدان و بخشداران بخش مرکزی و قطور و ریش سفیدان دوروستا صورت گرفت تا اینکه همه اولیای دم بخاطر رضا خداوند و سنت حسنه عفو و بخشش دو متهم ۳۵ و ۴۵ ساله را بخشیدند تا زندگی دوباره ای آغاز کنند و صلح و سازش به دو روستا باز گردد”.

در یکماه گذشته این سومین پرونده اعدام بود که با عفو و گذشت اولیای دم و با صلح و سازش در شهرستان خوی مختومه شد.

همچنبن باشگاه خبرنگاران جوان گزارش کرده، با گذشت اولیای دم، متهم از حکم اعدام رهایی یافت.

طی این گرارش، اسمی رئیس حوزه قضایی شهرستان جهرم اظهار کرد: “با گذشت خانواده مقتول، متهم از حکم اعدامرهایی یافت و به زندگی بازگشت”.

وی اضافه کرد: “با تلاش مسئولان شهرستان، خانواده جهرمی از حکم متهم گذشتند”.

رئیس حوزه قضایی شهرستان جهرم ادامه داد: در سال ۱۳۹۲، متهم در نزاع، فرزندشان را به قتل رسانده بود.

پدر مقتول، از اهداف این بخشش را، ترویج روحیه بخشیدن و دادن فرصت زندگی برای جبران خطا‌ها را بیان کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: