•                  
چهارشنبه , ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
چهارشنبه, آگوست 4

زندانی بیمار زندان زاهدان به دلیل فقر مالی مورد اذیت و آزار مسئولین قرار گرفت

0
153

Capture.PNGیک زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی زاهدان که از از درد و بیماری در ناحیه چشم رنج می برد پس از آنکه نتوانست مبلغ ۸۰ هزار تومان هزینه آزمایش را تامین کند به دستور مسئولین زندان با تبعید به بند قرنطینه این زندان مورد اذیت و آزار قرار گرفت.

به گزارش حقوق بشر در ایران، زندانی “شمس الدین باجی زهی”، متهم به “قتل”، محکوم به “قصاص”، مدت ۴ سال است که در زندان مرکزی زاهدان نحمل حبس میکند. از حدود یکماه پیش بینایی و چشم وی دچار اختلال در کارکرد و درد شده بود از اینرو این زندانی پس از تعیین وقت در محل بهداری حاضر شد و آزمایشات اولیه ای هم از او گرفته شد. بهداری زندان در پی این آزمایشات از این زندانی مطالبه پرداخت مبلغ ۸۰ هزار تومان کرد. پس از اینکه این زندانی اعلام عدم استطاعت مالی کرد و در حساب بانکی اش در زندان نیز مبلغی وجود نداشت به دستور رئیس زندان به بخش قرنطینه این مجتمع تبعید شد.

پس از حدود یک هفته نگهداری این زندانی بیمار در محل قرنطینه که اساسا محلی نامناسب با دشواری ها و مشکلات بهداشتی فراوان است موضوع به اطلاع خانواده زندانی رسید.

پس از مراجعه حضوری خانواده زندانی به زندان برای پیگیری وضعیت آقای “باجی زهی” از آنان مبلغ ۲۴۰ هزارتومان بابت آزمایشات انجام شده وصول شد. این مبلغ بطور مشخص چند برابر بیشتر از مبلغ اعلامی به زندانی مورد اشاره بود.

آقای شمس الدین باجی زهی پس از پرداخت صورتحساب توسط خانواده اش و گذشت یک هفته اجازه بازگشت به بند عمومی را پیدا کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: