چهارشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, دسامبر 6

زندانی سقزی از ۲۰ روز پیش در اعتصاب غذا بسر می برد

0
578

20999یک زندانی سقزی با نام هیوا حسینی برای اعتراض به اتهام وارده از حدود ۲۰ روز گذشته در اعتصاب غذا بسر میبرد، وی پس از طرح اتهام سرقت دستگیر شده اما مدعی است با وجود “عدم ادله کافی و اقرار صریح به عدم ارتکاب جرم”، قاضی صرفا او را بر اساس سوء سابقه پیشین در بازداشت موقت نگه داشته است.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی سقزی به نام هیوا حسینی که با پرونده ساختگی به اتهام ۱۱ فقره سرقت بازداشت شده ۲۰ روز است برای اعتراض به اتهام وارد شده در اعتصاب غذا بسر می برد. یک منبع نزدیک به هیوا حسینی گفت:”این زندانی را به اتهام یازده فقره سرقت به زندان بردند، هیوا خود را از هر گونه اتهامی مبرا میداند و مدعی است در آن تاریخ اصلا در سقز نبوده ولی قاضی به گفته های وی توجهی نمیکند و با استناد به سوسابقه پیشین او را در بازداشت موقت نگه داشته است.”

این منبع در ادامه گفت:”هیوا بدلیل اعتصاب غذا هم اکنون در انفرادی نگهداری میشود. قبل از انتقال به انقرادی در بند سلامت زندان سقز بود.”

حال جسمی و روحی این زندانی نامناسب گزارش میشود با این حال تاکنون هیچ رسیدگی یا توجهی نسبت به وضعیت او از سوی مسئولین زندان دیده نشده است.
بدرفتاری با هیوا حسینی درحالی صورت میگیرد که بر اساس بند یک ماده۱۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل ۳۷ قانون اساسی ایران، هر کس به ارتکاب جرمی متهم شود حق دارد بی گناه فرض شود مگر اینکه مجرمیت (مقصر بودن) او بر اساس قانون محرز شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d