•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, دسامبر 1

زینب طاهری: هنوز در خواست اعاده دادرسی محمد ثلاث پذیرفته نشده

0
354

زینب طاهریزینب طاهری، وکیل مدافع محمد ثلاث، متهم حادثه خیابان پاسداران، از پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی موکلش خبر داده بود در اصلاح گفته‌های خود گفت: «درخواست اعاده دادرسی هنوز پذیرفته نشده است.»

به گزارش حقوق بشر در ایران , زینب طاهری وکیل مدافع محمد ثلاث، صبح ۸ خرداد ۱۳۹۷، در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا از پذیرفته شدن درخواست اعاده دادرسی موکلش خبر داده بود، در گفتگویی با عصر ایران و خبرگزاری ایسنا در تصحیح گفته‌های خود گفت:‌ «پرونده محمد ثلاث در شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور است و درخواست اعاده دادرسی هنوز پذیرفته نشده بلکه پرونده به این شعبه ارجاع شده و آن را ثبت کرده‌ایم. ما نسبت به احکام قطعی اعتراض می‌کنیم، اعتراض ما به دیوان عالی کشور می‌رود و در آن‌جا تعیین شعبه می‌شود که پرونده ما به شعبه ۳۵ رفته و در این شعبه که ارجاع شد به آن رسیدگی می‌شود و ما درخواست توقف اجرای حکم را خواستیم. قرار شد فردا –چهارشنبه- آخرین لایحه‌مان را ثبت کنیم که به آن رسیدگی کنند.»

وی تاکید کرد: «هنوز در خواست اعاده دادرسی پذیرفته نشده و این کار زمانی است که رسیدگی کنند و بعد از آن پذیرفته شود آن زمان به ما خبر می‌دهند.»

پیش‌تر، زینب طاهری، وکیل دادگستری، که وکالت محمدعلی طاهری و احمدرضا جلالی را نیز بر عهده دارد، به اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب، توسط شعبه دو بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود که خود وی دلیل این احضار را روشنگری در خصوص وضعیت محمد ثلاث و همینطور احقاق حقوق مردم دانسته بود.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای از مقامات قوه‌ی قضاییه‌ی ایران، خواست حکم اعدام عضوی از جامعه‌ی دراویش گنابادی (محمد ثلاث) هر چه سریعتر متوقف شود و همینطور دیگر دراویشی که از فوریه ۲۰۱۸ در بازداشت بسر می برند آزاد شوند.

حکم سه بار قصاص علیه محمد ثلاث در حالی در آخرین روزهای سال ۹۶ تایید شد که محمد ثلاث اتهام قتل عمد را رد کرده بود. قوه قضائیه مدعی شده است که محمد ثلاث با اتوبوس نیروهای انتظامی را زیر گرفته است. این در حالی است که وکیل وی و همینطور خود محمد ثالث این ادعا را رد کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.