•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

سخن‌گوی قوه‌قضاییه: حق ندارید هر سوالی بپرسید

0
321

ejehE-765x510.jpgغلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه، در نشست خبری امروز خود در واکنش به سوال یک خبرنگار از او، گفت: «این سوالی که پرسیدید شنیده‌ام که عنوان شده است هر کس از من بپرسد ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کند.شما حق ندارید هر سوالی را بپرسید.» به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از آنا، در این نشست خبری خبرنگاری از سخن‌گوی قوه قضاییه درباره ورود «۱۰ نفر لباس شخصی» به یک «واحد آموزشی در خیابان شریعتی» سوال پرسید که پس از ورود به این واحد «مدیرعامل و مدرس آن را دستگیر و لباس بر سر آنها می‌کشند و کلت بر سر آنها گذاشته و آنها را مجبور به اعتراف می‌کنند». محسنی‌اژه‌ای در واکنش به این سوال گفت «یکی از افرادی» که گاهی در نشست‌های خبری سخن‌گوی قوه قضاییه حضور پیدا می‌کند، گفته است: «به او پیشنهاد شده است که اگر چنین سوالی را از اژه‌ای بپرسید ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنید.» اژه‌ای خطاب به این خبرنگار گفت: «خدا کند که شما جزو آن افرادی نباشید که این ۵۰ میلیون تومان را بگیرید.»

سخن‌گوی قوه قضاییه با اشاره به این‌که «سوال شما کاملا کذب است»، گفت: «مگر شما آن‌جا بودید و می‌دانید که چنین اتفاقی افتاده است. آیا مگر می‌دانید اصلا آنها حکم داشتند یا نداشتند؟ آیا مگر می‌دانید که افراد تفهیم اتهام شدند یا نشدند؟ در حالی که شما یک چیزی را شنیدید و ندیدید و اصلا درست نیست چنین سوال‌هایی را بدون مستندات و اطلاعات دقیق و کامل مطرح می‌‌کنید.»

محسنی اژه‌ای از این خبرنگار پرسید «این سوال را چه کسی به شما گفته است که از من بپرسید». زمانی که بخرنگار به او گفت «مدیرمسئول» چنین درخواستی داشته، سخن‌گو و معاون اول قوه قضاییه گفت: «جلسه بعد حتما بگویید مدیرمسئول‌تان نیز همراه شما بیاید. کما اینکه به دادستان می‌گویم حتما این مساله را دنبال کند. شاید آن مدیرمسئول‌تان پیشنهاد ۵۰ میلیون تومانی دریافت کرده که چنین سوالی از من بپرسید.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: