•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

سعید رضایی ، از مدیران جامعه بهایی پس از تحمل ۱۰ سال حبس آزاد شد/ تصاویر

0
783

64311_10151615854259685_1235052288_nسعید رضایی از مدیران جامعه بهائیان ایران ساعتی پیش با توجه به اتمام دوران محکومیت از زندان آزاد گردید .

به گزارش حقوق بشر در ایران ، پس از مهوش ثابت و فریبا کمال آبادی و بهروز توکلی سعید رضایی  یکی دیگر از اعضای هفت نفره مدیران جامعه بهایی ایران موسوم به “یاران ایران” است که پس از تحمل یک دهه حبس امروز جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. سعید رضایی، ۵۹ ساله، مهندس کشاورزی است که بیش از ۲٠ سال مدیریت یک شرکت ماشین آلات کشاورزی را در استان فارس به عهده داشته است. دانش او بسیار گسترده و شناخته شده است و مؤلف چندين کتاب است. آقای رضائی متولد آبادان است، در شیراز بزرگ شده و از دانشگاه پهلوی فارغ التحصيل شده است. در اوائل دهۀ ۱۳۶۰ (۱۹۸۰ ميلادی)، هنگامی که آزار بهائیان شدت گرفت، آقای رضائی به شمال ایران نقل مکان کرد و برای مدتی در آنجا به عنوان مدیر کشاورزی مشغول به کار شد. به دليل مشکلات شهروندان بهائی برای امرار معاش که از حق اشتغال در بخش دولتی و خصوصی محروم شده بوند آقای رضائی به ناچار مدتی هم به کرمان رفت و به شغل نجاری و کارهای متفرقۀ دیگری پرداخت. بالاخره در سال ۱۳۶۴ (۱۹۸۵) به اتفاق يکی از دوستان‌اش شرکتی مربوط به ماشين های کشاورزی در استان فارس تأسيس کرد که با موفقيت همراه شد.

آقای رضائی و همسرش، شهين روحانيان، سه فرزند دارند. دو دختر آنها که هردو در سنين بيست سالگی هستند جزء گروه پنجاه وچهار نفری بودند که در سال ۱۳۸۵ در شيراز به خاطر مشارکت در طرحی برای کمک به کودکان محروم دستگير شدند. پسر آنها در زمان انتشار اين مطلب ۱۴ ساله است.

پيش از دستگيری اخير آقای رضائی در سال ۱۳۸۵ (۲۰۰۶ ميلادی) نيز بازداشت شد که در طی آن به مدت چهل روز در سلول انفرادی زندانی بود . فریبا کمال آبادی، مهوش ثابت، بهروز توکلی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی و وحید تیزفهم، عضو هیاتی به نام “یاران” بودند که اداره امور اقلیت بهایی را برعهده داشتند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.