•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

سه شهروند بهایی در استان گلستان بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان منتقل شدند

0
349

bahainews4o (2)ماموران امنیتی امروز سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ با مراجعه به منزل مژده ظهوری،مریم دهقان یزدلی و فرحناز تبیانیان این سه شهروند را بازداشت و جهت اجرای حکم محکومیت خود به زندان منتقل کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از بهایی نیوز مریم دهقانی یزدلی دارای حکم ۱ سال و شش ماه زندان و خانم مژده ظهوری به همراه فرحناز تبیانیان هر کدام به ۱ سال و ۹ ماه زندان پیشتر در دادگاه محکوم شده اند. بنابر اطلاع یک منبع مطلع: «ماموران امنیتی شهر گرگان تا کنون خانم ها مژده ظهوری ،مریم دهقانی و فرحناز تبیانیان را بازداشت کرده اند و این احتمال وجود دارد افراد دیگری نیز امروز بازداشت شوند.» این سه شهروندان بهایی پیشتر در تاریخ ۲۶ مهر ماه سال ۱۳۹۱ به صورت دسته جمعی بازداشت شدند و با احکام سنگین ١١سال، ۹ سال و ٦ سال زندان روبرو بودند.

خانم مژده ظهوری پیشتر نیز در تاریخ سه شنبه ۳ دی ماه ۹۲ توسط ماموران امنیتی اداره اطلاعات گرگان بازداشت و منزل وی مورد تفتیش قرار گرفته بود.

مژده ظهوری همسر فرهاد فهندژ یکی از زندانیان بهایی در رجایی شهر می باشد که پس از گذشت نزدیک به چهار سال دوران محکومیت ده ساله خود را در این زندان می گذراند. فرهاد فهندژ به همراه پنج شهروند بهایی دیگر در مهرماه ۱۳۹۱ در گرگان بازداشت و در زندان رجایی شهر دوران تبعید در زندان خود را می گذراند.
همچنین فرحناز تبیانیان همسر فرهمندثنایی یکی دیگر از زندان تبعیدی از گرگان در زندان رجایی شهر می باشد که وی نیز دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر می گذراند.

کاملیا بیدلیان شهروند بهایی ساکن مینودشت گنبد در استان گلستان نیز در تاریخ چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ جهت اجرای حکم یک سال و شش ماه خود به زندان منتقل شد و همچنین همسر وی نوید معلم توسط ماموران امنیتی در تاریخ ‌شنبه ۲۲اسفند ۱۳۹۵ مقابل محل کسب خود توسط ماموران امنیتی استان گلستان بازداشت و به زندان منتقل شده است.

پیشتر ۲۲ شهروند بهایی در استان گلستان در دادگاه اول به ۱۹۳ سال زندان محکوم شدند که پس از اعلام حکم دادگاه تجدید نظر فرح تبيانيان، پونه ثنايي، مونا امري حصاري، بهنام حسني، پريسا شهيدي، مژده ظهوري، پريوش شجاعي، هنا عقيقيان( گرگان)، شهره صميمي( مينودشت)، بيتا هدايتي، وثاق سنايي و هنا كوشكباغي( گنبد كاووس) به ۱ سال و ۹ ماه زندان روفيا پاكزادان، سودابه مهدي نژاد، ميترا نوري، شيوا روحاني، هوشمند دهقان، مريم دهقان، نازي تحقیقی ( گرگان) كامليا بيدلیان و نويد معلم (مینودشت) هر کدام به ۱ سال و شش ماه زندان محکوم شدند . همچنین تینا موهبتی که پیشتر به یک سال و نه ماه زندان محکوم شده بود حکم وی ابطال و به جریمه نقدی سه میلیون تومانی محکوم شده است. همچنان حکم دادگاه تجدید نظر شهنام جذباني(مینودشت) و شيدا قدوسي(گرگان) که هر کدام به ١١سال زندان محکوم شده اند ابلاغ نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.