•                  
جمعه , ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱
جمعه, می 20

سکونت بیش از ۵۱ درصد جمعیت شهری کردستان در بافت‌های ناکارآمد

0
291
Capture.PNG۱.PNGمدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: بیش از ۵۱ درصد جمعیت شهری استان در بافت ناکارآمد شهری ازجمله بافت فرسوده، سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت تاریخی زندگی می‌کنند.
به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، شهرام ملکی، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اظهار کرد: در بین شهرهای استان۵۸٫۶درصدجمعیت سقز، ۵۸٫۲ درصد جمعیت بانه و ۵۶٫۹ درصد جمعیت کامیاران در بافت‌های ناکارآمد زندگی می‌کنند. وی ادامه داد: سه هزار و ۲۶۲ هکتار معادل ۲۵٫۷ درصد از کل ۱۲ هزار و ۶۷۲ هکتار مساحت شهرهای استان بافت‌های ناکارآمد بوده که در بین شهرهای استان ازلحاظ مساحت بانه با ۴۶٫۴درصد و سنندج با ۴۶٫۱ درصد سطح شهر از وضعیت بدتری برخوردار است. ملکی افزود: نرخ بالای مهاجرت در استان به علت سطح بالای مهاجرفرستی و سطح پایین مهاجرپذیری از مهم ‌ترین چالش ‌های جمعیتی کردستان به عنوان یک استان مرزی بوده که باعث

پیشی گرفتن گسترش سکونتگاه‌ها بر مدیریت، نابرابری فضایی، نداشتن تعادل در شهرستان‌ها، نبود عدالت فضایی و چندپارگی در ساختار فضایی شهر شده است. ملکی افزود: تاکنون ۱۳ محله بانه شامل محله‌های گلستان، بهارستان، مولوی، پروژه کن، رفاه، لاله، سرچنار، برقند، دمامه احمدآباد، جنت، دامنه آربابا و حمزه آباد به‌عنوان حاشیه‌نشینشناخته‌شده‌اند که در ۵۰۳ هکتار (۳۸٫۴ درصد مساحت کل شهر) ۳۰ هزار نفر جمعیت را در خودجای داده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: