دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, مارس 21

شناسایی ۳۰۰۰ کودک متکدی در تهران

0
312

0xbfaef84eb429efc9_0-765x510.jpgفرماندار تهران با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی شهر تهران و ظرفیت محدود بهزیستی در این شهرستان، از شناسایی حدود ۳۰۰۰ کودک متکدی خبر داد. به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، عیسی فرهادی گفت: ظرفیت بهزیستی تهران بسیار ضعیف است، این درحالی است که آسیب های اجتماعی این شهرستان سرریز آسیبهای اجتماعی کل کشور است. در تهران موضوع متکدیان، معتادان، کودکان کار و مهاجرین مورد توجه جدی قرار گرفته است اما این معضلات سرریز سایر شهرستانها به تهران است. فرماندار تهران تاکید کرد: نزدیک به ۳۰۰۰ نفر ظرفیت حضور در سامان‌سراها ایجاد شده است که پذیرای افراد کارتن خواب است. همچنین دو همراه سرا در مناطق ۳ و ۶ توسط شهرداری تهران ساخته شده است تا همراهان بیمارانی که از شهرستان ها به تهران می آیند و امکان رفتن به هتل و مسافرخانه ندارند در این محل ها اقامت داشته باشند.

فرهادی با اشاره به کاهش دما و سردی هوا در هفته گذشته افزود: بیش از دوهزار نفر در سامانسراها اسکان داده شدند که از این میان ۱۷۳ نفر از همراهان بیماران بودند که در همراه سراها اسکان داده شدند.

وی تاکید کرد: جمع آوری کارتن خوابها توسط شهرداری تهران با استفاده از ۲۰ اتوبوس و ۱۵ ون در سطح شهر تهران انجام می شود.

فرماندار تهران در تشریح روند جمع آوری متکدیان نیز گفت: حدود ۳۰۰۰ کودک متکدی در سطح شهر تهران در قالب این طرح جمع آوری شده‌اند. همچنین تاکنون نزدیک به ۱۰۰ کودک متکدی جمع آوری شده در این طرح به اداره بهزیستی شهرستان تهران تحویل داده شده اند. از مجموع کودکان متکدی شناسایی شده، ۲۰۰۰ نفر از اتباع سایر کشورها هستند.

وی افزود: درحالی شاهد وجود این کودکان در شهر تهران هستیم که بهزیستی از ظرفیت کمی برای نگهداری این کودکان برخوردار است به طوری که در حال حاضر این اداره از ظرفیت نگهداری تنها ۲۰۰ کودک برخوردار است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شمار متکدیان بزرگسال شهر تهران به شدت کاهش یافته و معضل وجود کودکان متکدی در پایتخت به دلایل عنوان شده ادامه دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.