دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, مارس 21

شکایت آرش صادقی از قاضی و نماینده‌ی دادستان؛ وضعیت هشداردهنده‌ی این زندانی سیاسی محروم از درمان

0
524

arash-sadeghi-765x510.jpgآرش صادقی، زندانی سیاسی، به دلیل مخالفت ضابطین سپاه با اعزام وی به بیمارستان در وضعیت بحرانی به سر می‌برد و در این رابطه، از مسئولین، ازجمله قاضی صلواتی و نماینده‌ی دادستان، شکایت کرده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین، به دلیل اعتصاب غذای طولانی‌مدت و محرومیت از رسیدگی پزشکی، دچار جمع شدگی و خونریزی شدید معده شده و این مسئله باعث گشته که دیگر قادر به خوردن غذای زندان نباشد؛ از سویی دیگر، بیماری مننژیت این زندانی سیاسی به دلیل عفونت شدید ریه به آسم تبدیل شده است. همچنین پزشکان از ابتلای وی به کولیت روده خبر داده‌اند که به دلیل عدم رسیدگی درمانی هم‌اکنون در وضعیت پیشرفته‌ای قرار دارد. آرش صادقی اخیراً در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولین و لغو تمام ا،عزام ها به بیمارستان از قاضی صلواتی و حاجی مرادی، نماینده‌ی دادستان، شکایت کرده اما تاکنون مسئولین واکنشی نسبت به وضعیت وی نداشته‌اند.

شایان ذکر است، ضابطین سپاه، علیرغم صدور حکم مرخصی استعلاجی و انتقال به بیمارستان برای آرش صادقی از سوی دادستانی، به‌دفعات از اجرای این حکم جلوگیری کرده و به وی ا علام داشته اند که “از اینجا زنده بیرون نخواهی رفت.”

آرش صادقی که پیش‌تر در پی بازداشت مجدد همسرش دست به اعتصاب غذا زده بود، پس دیدار با دادستان و قول کتبی وی برای رسیدگی خارج از نوبت به پرونده گلرخ ایرایی، ۱۸ بهمن‌ماه اعتصاب غذای خود را برای دومین بار متوقف کرد؛ این زندانی سیاسی پس از پایان اعتصاب غذا به بیمارستان انتقال یافت اما پس از ساعاتی بار دیگر با مخالفت نیروهای امنیتی به زندان اوین بازگردانده شد.

این اقدامات مسئولین و ضابطین سپاه در حالی صورت گرفته است که به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذای طولانی‌مدت، خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

لازم به یادآوری است که در هفته‌های گذشته مسئولین زندان اوین جهت اعمال فشار بیشتر بر آرش صادقی، این زندانی سیاسی را بارها در بند دو الف زندان اوین مورد بازجویی قرار داده و پس از بازجویی، او را به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کرده‌اند. از سویی دیگر، بند ۳۵۰ زندان اوین از خط تلفن بی‌بهره بوده و وی از امکان تماس با خانواده و دوستان خود نیز محروم است.

مقامات قضایی پیش‌تر، پس از ۷۲ روز اعتصاب غذای آرش صادقی و فشارهای بین المللی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ بااین‌حال، علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی پس از ۱۹۹ روز آزادی موقت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.