•                  
دوشنبه , ۰۶ تیر , ۱۴۰۱
دوشنبه, ژوئن 27

شکستن دست و پای زندانی توسط گارد زندان برای “دادن درس عبرت”

0
317

Capture.PNGگارد زندان رجایی شهر کرج، زندانی که با سر و صدا کردن سایر زندانیان را از حضور گارد زندان و انجام بازرسی سرزده خبردار کرده بود توسط این نیروها مضروب شد. او که گزارش می شود علاوه بر جراحت های ظاهری احتمالا دست و پایش نیز شکسته است با همین وضعیت در میانه سالن زندان رها شده است، ماموران زندان گفته اند به او اجازه رفتن به بهداری را نمی دهند و کسی هم حق کمک به او را ندارند. مسئولین زندان دلیل عمل خود را دادن “درس عبرت” به سایر زندانیان عنوان کرده اند. به گزارش حقوق بشر در ایران، هر چند بازرسی محیط زندان توسط قانون برای مدیریت زندان بعنوان ابزاری جهت ایمن سازی و کنترل محیط به رسمیت شناخته شده است اما هیچ قانونی اجازه مضروب کردن زندانیان را به مسئولان نمی دهد. ساعت ۶ و نیم صبح روز پنج شنبه مورخ ۲۳ آذرماه، گارد زندان رجایی شهر کرج جهت بازرسی سرزده به اندرزگاه ۴، سالن ۱۱ این زندان مراجعه می کند. این نیروها مجددا به همین محل و برای همین منظور شب هنگام باز می گردند.

در حالی که نیروهای بازرسی زندان قصد داشتند بصورت غافلگیرانه به این محل وارد وارد شوند و بازرسی را آغاز کنند، بصورت تصادفی یکی از زندانیان که در حال قدم زدن در سالن بوده است ورود نیروهای گارد را مشاهده و با ایجاد سر و صدا زندانیان که بسیاری از آنان خواب بودند را از حضور این نیروها و بازرسی سرزده مطلع می کند.

همانطور که اشاره شد بازرسی محیط زندان مغایرتی با قوانین جاری ندارد اما برخلاف نص صریح قانون، نیروهای گارد زندان این زندانی که هویت او احمد ریحانی احراز شده است را به شدت مضروب می کنند.
گزارش شده است شدت ضرب و شتم این زندان در حدی بوده که علاوه بر جراحت های ظاهری یک دست و احتمالا مچ پای چپ او بر اثر این ضرب و شتم ها شکسته باشد.

نیروهای گارد زندان پس از بازرسی و ضرب و شتم “احمد ریحانی” او را در میانه سالن زندان و مقابل سایر زندانیان رها می کنند و اعلام می کنند او حق اعزام به بهداری و رسیدگی درمانی ندارد و همینطور هر زندانی که به او کمک کند تنبیه خواهد شد.

نیروهای گارد هدف خود از چنین عمل غیرانسانی را دادن “درس عبرت” به زندانیان عنوان کرده اند.
احمد ریحانی، متهم به سرقت و آدمربایی است. او که از ۳ سال پیش در زندان به سر می برد اکنون در اندرزگاه ۴، سالن ۱۱ زندان رجایی شهر کرج حضور دارد.

لازم به تاکید است خشونت نیروهای گارد و پرسنل زندان رجایی شهر مسبوق به سابقه است. حتی در بازرسی مورد اشاره زندانیان دیگری نیز مضروب شده اند اما هیچیک وخامت حال آقای ریحانی را ندارند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: