•                  
دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, آگوست 3

صدور حکم اعدام برای ۱۴ متهم / اعدام دو زندانی تا ساعاتی دیگر

0
227

رضاس.PNGشعبه دوم دادگاه انقلاب کرج ۱۴ نفر از اعضای یک گروه متهم به قاچاق بین المللی مواد مخدر را به اعدام محکوم کرد. همزمان گزارش شده است دو متهم به قتل یکی از مأموران پلیس اصفهان تا ساعاتی دیگر در ملأعام اعدام می‌شود.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از جام جم، ۱۵ عضو یک باند بین‌المللی قاچاق موادمخدر در شعبه دوم دادگاه انقلاب کرج محاکمه شدند. ۱۴ نفر از آنها به اعدام و آخرین عضو باند که یک زن بود به ۱۱ سال حبس محکوم شد. رضاقلی ۳۴ ساله سرکرده این گروه از چند سال قبل باندی را تشکیل داده و به خرید و فروش و حمل و نگهداری موادمخدر از نوع تریاک و حشیش اقدام می‌کرد و بارها به اتهام قاچاق موادمخدر در داخل و خارج کشور تحت تعقیب پلیس بود. این متهم، همراه ۱۴ عضو دیگر باند، اوایل سال ۹۴ بازداشت شدند. او ارتباط‌ هایی با قاچاقچیان داخل و خارج از کشور داشت. متهم با تشکیل باندهای مختلف و عضوگیری افراد قاچاقچی از آنها برای حمل، خرید و فروش محموله‌های قاچاق موادمخدر در استان‌های کشور فعالیت می‌کرد.

این مرد تبهکاردر ارتباط با انتقال محموله‌های از دوتن به بالا در کشور فعالیت داشت و حتی با سفر به کشورهای افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، تایلند، امارات، ونزوئلا و ترکیه در قاچاق محموله‌های حشیش و تریاک و ترانزیت بین‌المللی این محموله‌ها و نیز قاچاق سلاح نقش داشت.

پرونده اعضای این باند با صدور جلب به دادرسی به شعبه دوم دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی صفری ارسال شد و اعضای این باند ۱۵نفره چندی پیش پای میز محاکمه ایستادند.

قاضی دادگاه پس از رسیدگی به این پرونده چند روز پیش برای سرکرده باند و ۱۳ مرد که با او در تهیه و توزیع موادمخدر همکاری داشتند، حکم اعدام صادر کرد.

همچنین سرکرده باند و دو نفراز همدستانش که متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بودند به خاطر این که جرایمشان را مسلحانه انجام داده بودند هر یک به تحمل هفت سال حبس و مصادره اموالشان محکوم شدند.

آخرین عضو این باند که زنی میانسال بود نیز به تحمل ۱۱ سال حبس محکوم شد.

از سوی دیگر جوان آنلاین گزارش می دهد دو نفر از عاملان قتل مأمور پلیس که مقصر شناخته شده بودند به اعدام در ملأعام محکوم شدند. رأی دادگاه بعد از انجام تشریفات قانونی تا ساعاتی دیگر در میدان خوراسگان اصفهان اجرا خواهد شد.
گفته می شود اصغر قزاوی از مأموران پلیس اصفهان بود که ظهر روز ۲۱ فروردین‌ماه سال قبل در جریان درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در میدان جمهوری شهرستان نایین اصفهان به شهادت رسید و دو نفر دیگر از مأموران پلیس مجروح شدند.

مأموران پلیس در این عملیات پنج نفر از قاچاقچیان مواد مخدر را بازداشت و از آنها ۵۲۷‌ کیلوگرم مواد مخدر کشف کردند.

مامور پلیس، اصغر قضاوی، متولد سال ۱۳۴۷ بوده و به مدت ۲۸‌سال در نیروی انتظامی مشغول خدمت بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: