•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

صدور حکم حبس و شلاق برای میثم بهرام آبادی, فعال مدنی ساکن کرج

1
453

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران, میثم بهرام آبادی فعال مدنی محبوس در بند ۴ زندان اوین را  به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق شعار نویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و تحمل ۶۲ ضربه شلاق محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، حکم حبس میثم بهرام آبادی، شهروند اهل کرج محبوس در زندان اوین توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به وی ابلاغ شد. این فعال مدنی ساکن کرج در تاریخ ۱۰ دی ماه سال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. یک منبع نزدیک به این فعال مدنی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید محکومیت این فعال مدنی گفت, با توجه به دادنامه ای که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه تنظیم و روز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ به میثم بهرام آیادی ابلاغ شده است، این فعال مدنی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” از طریق شعارنویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و ۶۲ ضربه شلاق محکوم شده است. این منبع مطلع همچنین گفت, در حکم صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران, ذکر شده است که متهم از بابت اتهام “استعمال مواد مخدر” به جزای نقدی به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان در حق صندوق دولت محکوم شده است. با اینکه مشخص نیست طرح اتهام استعمال مواد مخدر بر چه اساس در این پرونده صورت گرفته است اما حسب سابقه موارد متعددی وجود دارد که نهادهای امنیتی افرادی که به فعالیت خیابانی مبادرت کرده‌اند را به اعتیاد و یا ابتلا به بیماری‌های روانی متهم کرده‌اند. این منبع مطلع در ادامه گفت، میثم بهرام آبادی نیز “این اتهام را صریحا در دادگاه رد کرده و مدعی است به هیچ عنوان مواد مخدر استقاده نکرده است.”
در انتهای این دادنامه که به امضای ایمان افشاری، دادرس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران رسیده، آمده است که به لحاظ تعداد جرائم، صرفا مجازات سنگین‌تر قابلیت اجرا خواهد داشت.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میثم بهرام آبادی در تاریخ ۱۰ بهمن ماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

میثم بهرام ابادی, ۲۶ ساله در تاریخ ۱۰ دیماه  سال جاری به دلیل شعارنویسی حوالی فرودگاه مهرآباد بازداشت و پس از تشکیل پرونده در شعبه ۴ ناحیه ۳۳ مقدس در تاریخ ۱۲ دی‌ماه به اندرزگاه ۴ سالن ۲ زندان اوین منتقل شده بود.

سرکوب فعالان مدنی با توجه به ماهیت فعالیتهای مسالمت آمیز و اعتراضی آنها ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد که بر حق افراد بر آزادی بیان و انتشار افکار و عقاید خود بدون محدودیت و ملاحظات مرزی تاکید کرده است.

1 comment

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده