•                  
چهارشنبه , ۰۸ تیر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, ژوئن 30

صدور حکم دادگاه تجدیدنظر «محمدحسن تشکری» کارگر بافق؛ حکم شلاق حذف نشده است

0
227

حکم-دادگاه-765x510.jpgمحمدعلی جداری فروغی، از صدور حکم دادگاه تجدیدنظر محمدحسن تشکری، کارگر بافق خبر داد؛ در رأی تجدیدنظر، حکم شلاق حذف نشده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، محمدعلی جداری فروغی ( وکیل محمد حسن تشکری و جمعی دیگر از کارگران بافق) در تماس با ایلنا، از صدور حکم نهایی موکل خود خبر داد. به گفته این وکیل دادگستری، حکم نهایی موکلش  صادر شده و به ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی به مدت ۲ سال و ۱۸ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است. وی افزود: پیش از این شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری ۲ شهرستان+ یزد طی رایی که به تاریخ ۱۱ خرداد سال ۹۵ صادر شده بود، محمد حسن تشکری را به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی (موضوع ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی)،   به تحمل ۱۱ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق تعزیری معلق شده به مدت ۵ سال محکوم کرده بود. به گفته فروغی، در رأی تجدیدنظر آمده است: به تجویز ماده ۴۵۷ قانون آیین دادرسی کیفری و استناد به مواد ۱۹، ۶۶، ۱۲۶ و ۱۲۷، بند ب ماده ۸۳، بند ب ماده ۸۶ قانون مجازات اسلامی ضمن اصلاح عنوان اتهامی به معاونت در اخلال در نظم و اصلاح مجازات مقرر در رأی بدوی به ۱۸ میلیون ریال جزای نقدی جایگزینی ۶ ماه حبس تعزیری بعلاوه ۳۰ ضربه شلاق تعزیری و تعلیق اجرای مجازات شلاق مذکور با همان شرایط مندرج در رأی بدوی به مدت ۲ سال، النهایه دادنامه تجدیدنظر خواسته را در قسمت مورد اعتراض با اصلاح و تخفیفات به عمل آمده نتیجتاً تأیید و استوار می‌نماید. این رأی قطعی است.

وی با یادآوری اینکه در پرونده دیگر کارگران معدن سنگ آهن بافق، مجازات شلاق به جریمه نقدی تبدیل اما در دادنامه محمد حسن تشکری مجازات ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی برای مدت ۲ سال تعیین شده است، گفت: به نظر من هیچ‌گونه دلیلی بر محکومیت موکلم به اتهام معاونت در اخلال در نظم وجود ندارد و می‌بایست حکم برائت صادر می‌شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: