سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 28

صدور مرخصی برای سه زندانی بند نسوان زندان اوین

0
441

nesvan-765x510.jpgروز گذشته، سه زندانی بند نسوان زندان اوین به مرخصی چهار روزه اعزام شدند. به گزارش حقوق بشر در ایران، مریم نقاش زرگران، لیلا جعفری و ستوده فاضلی، سه زندانی سیاسی-عقیدتی بند نسوان زندان اوین، روز شنبه دوم بهمن‌ماه برای مدت چهار روز به مرخصی آمدند. مریم نقاش‌زرگران، ۳۵ ساله، در اوایل زمستان سال ۱۳۹۱ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» توسط نیروی انتظامی احضار و به مدت سه روز در بازداشت موقت در بازداشتگاه پلیس امنیت مستقر در خیابان وزرا نگهداری می‌شود. وی پس از انتقال به زندان اوین به مدت ۱۹ روز مورد بازجویی قرار می‌گیرد و سپس با تودیع وثیقه آزاد می‌شود. خانم نقاش‌زرگران در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» به چهار سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره عیناً توسط دادگاه تجدیدنظر تائید می‌شود. وی در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۹۲ برای اجرای حکم به بند نسوان زندان اوین منتقل می‌گردد.

لیلا جعفری، از شاگردان محمدعلی طاهری و فعال عرفان حلقه، در سال ۹۴ در تجمع مسالمت‌آمیز هواداران عرفان حلقه که در پارک شهر تهران برگزار شد، دستگیر و پس از چندی با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد گردید. این مربی عرفان حلقه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست احمدزاده به دوسال حبس تعزیری محکوم شد.
وی در روز سه شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۵، به‌منظور سپری کردن دوران حبس دوساله خود به زندان اوین رفت.

ستوده فاضل، زندانی سیاسی بند نسوان اوین، در اسفندماه سال ۸۸ بازداشت و در اردیبهشت ۸۹ به قید کفالت آزاد شد.

این زندانی سیاسی به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب توسط قاضی صلواتی به ۳ سال حبس محکوم و در نهم تیرماه سال جاری جهت اجرای حکم حبس بازداشت شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.