•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

ضرب و شتم؛ خونریزی داخلی زندانی به اتهام داشتن ۳ نخ سیگار

0
370

نبهجپلوپ.PNGیک زندانی به نام جمال علی‌پور در زندان سقز پس از کشف سه نخ سیگار از وی، توسط مسئولین زندان مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت. شدت ضربات موجب خونریزی داخلی این زندانی شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از هرانا، روز سه شنبه هفته جاری، از زندانی جمال علی‌پور زندانی متهم به سرقت، پس از بازرسی بدنی توسط مسئولین ۳ نخ سیگار کشف شد، این مسئله مستمک مسئولین برای مضروب ساختن این زندانی قرار گرفت. شدت ضربات وارده به این زندانی در حدی بود که موجب خونریزی داخلی این زندانی شد. گزارش می شود بهداری زندان علی‌رغم تایید خونریزی داخلی، وضعیت نامناسب این زندانی را نادیده گرفته و به جای اعزام او به مرکز درمانی خارج زندان به ارائه خدمات اولیه بسنده کرده است.
خانواده جمال علی پور برای رسیدگی به واقعه روی داده و همینطور شرایط پزشکی فرزندشان به اداره کل زندان های استان رفته و شکایت خود را در آنجا ثبت طرح کرده اند.

یک منبع نزدیک به آقای علی پور به گزارشگر هرانا توضیح داد “آقای عباس‌زاده مدیر داخلی زندان به خانواده این زندانی قول انتقال این زندانی به پزشکی قانونی برای طی مراحل پزشکی و حقوقی را داده ولی تاکنون هیچ اقدامی نکرده است.”
لازم به اشاره است پس از حضور بازرسان اعزامی سازمان زندانها از مرکز استان به زندان سقز، ملاقاتی با این زندانی مضروب بین آنها برگزار شد. بازرسان وعده پیگیری مشکل پیش آمده را به این زندانی دادند با اینحال تا زمان تنظیم این گزارش تغییری در شرایط جمال علی پور صورت نگرفته است.

بر اساس اصل ۳۹ قانون اساسی، هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده به هر صورت که باشد ممنوع و مجازات ۲ تا ۵ سال حبس به همراه دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.