•                  
دوشنبه , ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰
دوشنبه, سپتامبر 20

ضرب و شتم تعدادی زندانیان در زندان رجائی شهر کرج توسط ماموران

0
227

zarb-o-shatm-kotak-dargiri-shoresh-300x191.jpgتعدادی متشکل از ۳۰ تن از زندانیان زندان رجایی شهر کرج بصورت دسته جمعی توسط ماموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و سپس به سالن ۹ در اندرزگاه ۳ که به “رینگ خونین” شهرت دارد، تبعید شدند. آسیب‌های جدی بر اثر ضرب و شتم به این زندانیان وارد شده است، با این وجود مسئولان زندان از اعزام این افراد به بهداری خودداری می‌کنند.

به گزارش  حقوق بشر در ایران، رینگ خونین در زندان رجایی شهر نام غیررسمی بندی است که به دلیل ترکیب جمعیتی خاص و استفاده ابزاری مسئولان از آن، شاهد بیشترین نزاع ها و قتل های درون زندان است. تعداد ۳۰ نفر از زندانیان زندان رجایی شهر کرج پس از آن که مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفتند، به سالن ۹ در اندرزگاه ۳ که به رینگ خونین شهرت دارد، منتقل شدند. این افراد که که برخی از آنها به دلیل ضرب و شتم دست‌ها و پاهایشان شکسته است، با وجود وضعیت وخیم جسمانی کماکان به دلیل تعلل مسئولان زندان از اعزام آنها به بهداری از خدمات درمانی محروم مانده اند.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندان در گفت و گو با حقوق بشر در ایران اظهار داشت: “این اتفاق یعنی درگیری های گروهی هر از چند گاهی با نقش آفرینی رئیس زندان رخ می‌دهد و هر بار حدود ۱۰ تا ۱۵ نفر به دلیل جراحات وارده به بهداری اعزام می‌شوند یا در بسیاری از موارد نیز فردی کشته می‌شود”.
این منبع در خصوص آخرین درگیری رخ داده در این سالن بیان کرد: “تعدادی از زندانیان اندرزگاه ۴ که پیش از این در سلول‌های انفرادی جداگانه‌ای نگهداری می شدند، پس از اینکه بدون دلیل مشخصی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند همگی به سالن معروف یه رینگ خونین منتقل شدند”.

لیست اسامی این زندانیان که توسط حقوق بشر در ایران احراز شده است، در ادامه می‌آید:
۱- وحید سیلانی / ۲- امیرنعمتی/ ۳- محسن سالم / ۴- حسین گلپایگان زاده / ۵- آیدین شریعت مداری / ۶- علیرضا میرزا رضی / ۷- احمدبهرامی / ۸- مهدی رشیدی / ۹- امیرحسین داتوب / ۱۰- حسین رنجبرزاده / ۱۱- محمدحجازی / ۱۲- رضاساکی / ۱۳- علی باغی / ۱۴- مهدی صادقی / ۱۵- پیمان ریوندی / ۱۶- علی دلاوری / ۱۷- مهدی رشتی / ۱۸- عباس خوارگیر / ۱۹- بهادر هداوند آقایی / ۲۰- مهدی صحرایی / ۲۱- عبدالله نقدی / ۲۲- سیدحسن جهان بین / ۲۳- رضاکامل نواب / ۲۴- عباس بت شکن / ۲۵- پرویز بیگی / ۲۶- حسین واکسی / ۲۷- احسان حاتمیان / ۲۸- سامان کاکی / ۲۹- مسعودحاجیان / ۳۰- عارف گرگانی

مسئولین زندان رجایی شهر کرج برخی از سالن های این زندان را با چینش تعمدی زندانی های خاص در کنار یکدیگر تبدیل به تبعیدگاهی مرگبار کرده اند و از آن برای در معرض خشونت قراردادن زندانیان سرکش استفاده می کنند.

سالن ۹ در اندرزگاه ۳ زندان رجایی ‌شهر کرج از هفت سال پیش که محمد مردانی ریاست این زندان را برعهده گرفت، کم کم به “رینگ خونین” این زندان شهرت یافت.

“رینگ خونین” شاهد تصفیه حساب و خشونت علیه زندانیانی است که عمدتا خارج از حلقه‌ی مافیای این زندان هستند.
پیش‌تر زندانیان عادی زندان رجایی ‌شهر با تاکید بر “در شیشه کردن خونشان” توسط رئیس زندان، در توضیح این موضوع به هرانا گفته بودند: “سالن ۹ در اندرزگاه ۳ دقیقاً به دستور مستقیم آقای مردانی به این شکل درآمده. به گفته‌ی آقای احمدی، رئیس این اندرزگاه، تا قتل انجام نشود و یا زندانی نقص عضو پیدا نکند، به بهداری منتقل نمی‌شود. دعواهای این سالن فقط قتل دارد. رئیس زندان از هر زندانی که خوشش نیاید و یا مخالف و بیرون از باند مافیای او باشد، به این سالن می‌فرستد. هدف او نیز کاملاً از این اقدام مشخص است؛ برای تیزی خوردن.”

بر اساس تحقیقات میدانی، ظرف هفت سال گذشته، در نزاع‌های خونین این سالن عده‌ای زندانی در تاریخ‌های مختلف به قتل رسیده‌اند. “بهنام عباسی”، “ابولفضل آقا محمد‌پور” و “صادق شربتی” هویت سه تن از زندانیانی است که تاکنون در این سالن به قتل رسیده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: