•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۱
یکشنبه, نوامبر 27

ضرب و شتم محمد حبیبی، معلم زندانی در زندان فشافویه

0
516

25-اسفند-محمد-حبیبی-در-یکی-از-اجتماعات-معلمان-kopie.jpgخانواده “محمد حبیبی” عضو کانون صنفی معلمان که در تجمع روز معلم بازداشت و از آن زمان در زندان است، نسبت بدرفتاری با او در زندان فشافویه هشدار دادند.
به گزارش حقوق بشر در ایران , خواهر همسر آقای حبیبی در توییتر خود از “ضرب و شتم” این معلم زندانی در شب گذشته در زندان بزرگ تهران (فشافویه) تهران خبر داد. همچنین صدیقه پاک ضمیر همسر محمد حبیبی نسبت به عدم رسیدگی درمانی بر آسیب دیدگیهای دوران بازداشت خبر دادند و در ادامه عنوان کردند که محمد حبیبی به دليل ضرب و شتم بر قفسه سينه و پهلو هنگام بازداشت، دچار تنگي نفس و آريتمي قلبي شده و به بيمارستان منتقل نگردیده است و فقط در بهداري زندان با مُسَكن مورد مداوا قرار گرفته است . محمد حبیبی، فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران که در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری، در جریان تجمع معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه بازداشت شد، پس از گذشت ۴۰ روز کماکان بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم در بند قرنطینه دو زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود. “خانواده آقای حبیبی طی یک ماه اخیر چندین نامه به قوه قضاییه، رئیس جمهورو برخی نماینده‌های مجلس نوشته و خواستار انتقال این معلم از زندان تهران بزرگ به زندان اوین شده‌اند، اما با گذشت بیش از یک ماه همچنان پاسخی دریافت نکرده‌اند و با توجه به لغو قرار وثیقه ایشان، آقای حبیبی پس از گذشت ۴۰ روز همچنان به صورت بلاتکلیف در بند قرنطینه ۲ زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود”.
گفتنی است محمد حبیبی از زمان بازداشت تاکنون بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم در شرایطی اسفناک در بند قرنطینه ۲ زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود.

پیش تر در تاریخ ۱۵ خردادماه سال جاری سازمان آموزش بین‌الملل در بیانیه‌ای بازداشت محمد حبیبی، فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران را محکوم کرده و خواستار آزادی این معلم زندانی شده بود.

پس از بازداشت و انتقال محمد حبیبی به زندان تهران بزرگ در ابتدا برای ایشان قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شد که این وثیقه و قرار وثیقه پرونده پیشین، پس از ارجاع پرونده به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب توسط قاضی ماشاالله احمدزاده لغو و قرار بازداشت موقت برای ایشان صادر شد.

لازم به یادآوری است روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، بسیاری از معلمان بازنشسته و شاغل در شهرهای مختلف ایران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. در تهران تعدادی از تجمع‌کنندگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

چند روز پس از تجمع مورد اشاره، در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، تمام بازداشت شدگان این تجمع به غیر از محمد حبیبی با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شدند.

لازم به اشاره است، محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و پس از گذشت ۴۴ روز مورخ ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.