•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

“عباس صفری ” فعال مدنى امروز ساعتى پیش از زندان مرکزى اراک آزاد شدند

0
199

0A0911BC-53CE-4F3B-868D-98C9071C4677“عباس صفرى”فعال مدنى در شهر شازند که بیست روز گذشته بازداشت و پس از چهار روز که در بند اطلاعات نگهدارى گردید به زندان مرکزى اراک منتقل شدند ساعتى پیش با قید کفالت آزاد شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران  عباس صفری در مدتى که در بازداشت بسر میبرد دست در اعتراض به بازداشت غیر قانونی دست به اعتصاب زده بود و در شرایط بد جسمى قرار گرفته بود . “عباس صفرى” از فعالین مدنى شهر شازند است بخاطر افشای قتل “وحید حیدری ” از بازداشت شدگان جنبش گسترده دادخواهى مردم ایران در دیماه ۹۶ بازداشت شده بود . محمدنجفی وکیل پایه یک دادگسترى به همراه علی باقری فعال مدنى و کیان صادقی مستندساز و عکاس ، روز سه شنبه ۲۶ دی توسط مامورین امنیتى به بهانه افشاگرى در مورد قتل “وحید حیدرى “در زندان، بازداشت شدند .  گفته شده که آنها را از شهر شازند که در نزدیکى اراک میباشد به تهران منتقل کرده اند . آقای محمدنجفی روز دوشنبه ۲۵ دی مقابل منزل خود در شازند اراک بازداشت شد. هنوز دلایل بازداشت این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر اعلام نشده است اما اتهاماتی علیه او به دلیل انتشار مطالبی در کانال تلگرام و صفحه فیس بوک مطرح بوده است.

آقای نجفی سال گذشته نیز توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت، و با ارائه وثیقه آزاد شده بود. دادگاه او آبان ماه گذشته تشکیل شد.

گفته می‌شود که پوشیدن پیراهنی که روی آن نوشته شده بود «عاشورای ۸۸»، و سخنرانی در منزل گوهر عشقی مادر ستار بهشتی، از مصادیق تبلیغ علیه نظام در پرونده پیشین آقای نجفی بوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: