•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

عثمان اسماعیلی جهت اجرای حکم احضار شد

2
330

منبنن.PNGعثمان اسماعیلی فعال کارگری که به دلیل “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به دو ماه حبس تعزیری محکوم شده است، از طریق ارسال ابلاغیه به وثیقه گذار و مهلتی ۳۰ روزه جهت اجرای حکم فراخوانده شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از یک منبع مطلع ، شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سقز با ارسال ابلاغیه‌ای به وثیقه گذار آقای عثمان اسماعیلی برای معرفی وی به اجرای احکام ۳۰ روز مهلت داده است. عثمان اسماعیلی در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در شهر سقز توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد. اندکی بعد در تاریخ سی آبان ماه ۱۳۹۴، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای اسماعیلی به حکم صادره اعتراض کرد که این حکم پس از بررسی در دادگاه تجدید استان به تحمل دو ماه حبس در زندان سقز تقلیل یافت.

حکم صادره روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری به این فعال کارگری ابلاغ شد.

2 comments

  1. عثمان اسماعیلی فعال کارگری راهی زندان شد | آئين محبت 1 مارس, 2018 at 12:47 پاسخ

    […] به گزارش حقوق بشر در ایران ، عثمان اسماعیلی روز نهم اسفندماه ۱۳۹۶برای تحمل دوماه حبس تعزیری خود راهی زندان مرکزی سقز شد. این فعال کارگری در تاریخ ۹۴/۲/۸ به علت شرکت در روز جهانی کارگر از سوی ماموران وزارت اطلاعات شهرستان سقز بازداشت و بعد از ۲ ساعت نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات سقز به بازداشتگاه سنندج منتقل شد و بعد از ۱۰ روز نگهداری و بازجویی در بازداشتگاه سنندج به زندان مرکزی سقز منتقل شد. وی بعد از ۱۲ روز بازداشت در سلول انفرادی با قرار وثیقه ۷۲ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. عثمان اسماعیلی در تاریخ های ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۴ درشعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سقز به اتهام “تبلیغ به نفع گروهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران – عضویت در کومه له کمونیست محاکمه” و طی دادنامه شماره ۹۴۰۹۹۷۸۷۴۱۰۰۰۸۴۴ به تاریخ ۹۴/۸/۲۰ با شماره پرونده ۹۴۰۹۹۸۸۷۴۱۹۰۰۱۴۷ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. رای صادره در تاریخ ۹۴/۱۱/۱۷ به خانواده او ابلاغ شد و پس از اعتراض به رای صادره، در اسفند ماه ۱۳۹۵ در شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان، یک سال زندان تعزیری او به ۲ ماه زندان تعزیری کاهش یافت. […]

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.