•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

عدم رسیدگی درمانی به زندانیان محبوس در زندان سراوان

0
431

زندان مرکزی سراوان .jpgوضعیت جسمانی برخی از زندانیان محبوس در زندان سراوان وخیم گزارش شده، اما با این حال زندانیان از مراقبت های پزشکی لازم محروم هستند و از انتقال آنها به مراکز درمانی خارج از زندان نیز ممانعت به عمل می آید.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ، وضعیت جسمانی برخی زندانیان محبوس در زندان سراوان نا مساعدت گزارش شده است، اما با این حال همچنان این زندانیان از مراقبت های پزشکی لازم و داشتن امکانات درمانی محروم هستند. یک منبع آگاه در این باره گفت: “مدت بیش از ۳ ماه است که بهداری زندان سراوان بدون دکتر است . وی افزود: “بسیاری از زندانیان مریض اند، و نیاز به مداوا دارند اما خبری از دکتر نیست و مسئولان زندان توجه نمی کنند” چندی پیش عبدالرئوف پاهنگ معروف به حنیف زندانی ۳۰ ساله زندان سراوان به دلیل ابتلا به بیماری سل و عدم رسیدگی پزشکی در زندان سراوان فوت کرد.

در گزارشات قبلی و عدم رسیدگی پزشکی در زندان سراوان گزارش شده بود که بیماری سل رشد کرده و دستکم ۷ زندانی مبتلا به بیماری سل شده بودند اسامی برخی از این زندانیان، عبدالرئوف پاهنگ معروف به حنیف، یعقوب دامنی فرزند جمال و حمید شیرزاد گزارش شده بود.

تاکنون گزارشی از بهبود این وضعیت در زندان سراوان بدست نیامده است. این نکته حائز اهمیت است که محرومیت از رسیدگی درمانی فقط در زندان سراوان نمی باشد . حقوق بشر در ایران چندی پیش در گزارشی , از فوت سه زندانی محبوس در زندان ارومیه طی هفته های گذشته به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و اعزام به موقع به بیمارستان خبر داده بود . همچنین در همان گزارش خبر دو زندانی محکوم به اعدام به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی و ابتلا به بیماری عفونی که تقاضای اجزای هرچه سریعتر حکم اعدام خود را نموده  بودند نیز اطلاع رسانی شده بود .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.