•                    
  •                  
جمعه , ۱۱ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 2

عزت الله جعفری برای گذران دوران محکومیت به زندان رفت

0
1018

download.jpgعزت الله جعفری، از فعالین ملی مذهبی خوزستان برای گذراندن حکم یکسال محکومیت در تبعید خود، راهی زندان کرمان شد. آقای جعفری یکی از متهمان پرونده موسوم به “کتابسرای مادر” در اندیمشک است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، عزت الله جعفری، از فعالان ملی مذهبی اندیمشک روز ۹ شهریورماه برای اجرای حکم یکسال حبس، خود را به زندان کرمان معرفی کرد. اتهام مطروحه علیه آقای جعفری شامل تبلیغ علیه نظام از طریق حمایت مالی از کتاب سرای مادر اندیمشک و مشارکت در برگزاری جلسات در این کتاب سرای بود. عزت الله جعفری یکی از متهمان پرونده “کتاب سرای مادر” است، دادگاه انقلاب شهرستان دزفول پیش تر ۸ تن از جمله دو فعال حقوق زنان و شش فعال مدنی و سیاسی منجمله آقای جعفری را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به زندان و حبس در تبعید محکوم کرده بود.

این هشت نفر پیشتر در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ در ارتباط با فعالیت‌های «کتابسرای مادر» در اندیمشک بازداشت شده بودند، اما پس از چند ماه زندان با قرار وثیقه آزاد شدند.

از جمله آقای جعفری تا پیش از صدور و تودیع قرار وثیقه، ۱۷ روز در سلولهای انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران به سر برد و مدتی نیز در بند ۸ زندان کارون نگهداری شد.

دادگاه این فعالان در ۲۴ اردیبهشت ماه به ریاست آقای موسوی برگزار شد و حکم آنها روز چهارشنبه سوم خرداد ۹۶ اعلام شده است.

طبق این گزارش، علی محمد جهانگیری، فعال مدنی که سابقه زندان در دوران دهه ۶۰ را نیز دارد به چهار سال حبس در زندان یزد محکوم شده است. شاپور رشنو، فعال ملی مذهبی، به یک سال حبس در زندان شیراز و عزت الله جعفری، فعال مدنی نیز به یک سال زندان در کرمان محکوم شده است.
دیگر افراد مرتبط با این پرونده اشرف رحیم خانی و زینب کشوری، فعال حقوق زنان و از مدیران کتابسرای مادر هستند که به ترتیب به یک سال زندان و سه ماه حبس قابل تبدیل به جریمه محکوم شده‌اند.
طبق این گزارش علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفته تپه، نیز به شش ماه زندان محکوم شده است.

آقای جعفری از جمله متهمان این پرونده بود که با اعتقاد به عدم کارایی دادگاه تجدیدنظر از اعتراض به حکم اولیه دادگاه خودداری کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.