شنبه , ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
شنبه, آوریل 1

علی‌رغم نظر پزشک متخصص، ماموران سپاه آرش صادقی را به زندان منتقل کردند

0
465

آرش-765x510.jpgماموران سپاه پاسداران که در بیمارستان طالقانی حضور داشتند مانع از درمان آرش صادقی شدند. به گزارش حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی که در بیمارستان طالقانی حضور داشتند با نظر پزشک معالج که خواستار بستری شدن این زندانی سیاسی در بیمارستان شده بود، مخالفت کرده و آرش صادقی را به زندان اوین منتقل کردند ماموران امنیتی با اعلام اینکه ما تصیمیم گیرنده هستیم آیا آرش درمان شود یا نه وی را مجددا به زندان اوین منتقل کردند.

روز جاری، آرش صادقی به بیمارستان طالقانی منتقل شده و مراحل اولیه معاینه از جمله آندوسکوپی معده انجام شده است؛ اما مسئولان علیرغم افت فشار شدید و وخامت حال این زندانی سیاسی، همچنان از بستری کردن وی در بیمارستان خودداری کرده‌اند و همسر او، گلرخ ایرایی مجبور به ترک بیمارستان شده است.

همچنین دادستانی طی تماسی به وثیقه گذار و وکیل خانم ایرایی، این فعال حقوق بشر را به زندان احضار کره و از عدم تمدید مرخصی وی خبر داده‌اند.

آرش صادقی با توجه به ازکارافتادن بیش از ٧٠ درصد کلیه‌ها، چسبندگی روده، آریتمی قلب، عفونت ریه و به‌طورکلی خارج شدن عملکرد بدن از روند طبیعی، در وضعیت وخیمی قرار دارد و می‌بایست برای مدتی طولانی در خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.