چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

فروش ساختمان متعلق به کلیسای جماعت ربانی شهر گرگان

0
63

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱، (ستاد اجرایی فرمان امام)، با صدور مجوز، ساختمان متعلق به کلیسای جماعت ربانی شهر گرگان مرکز استان گلستان را به فروش گذاشت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ماده ۱۸، طی روزهای اخیر، ساختمان کلیسای جماعت ربانی شهر گرگان مرکز استان گلستان پس از مصادره توسط (ستاد اجرائی فرمان امام) به فروش گذاشته شده است. 

براساس این گزارش،‌ میزان مبلغ تعیین شده برای فروش بنای کلیسای جماعت ربانی شهر گرگان، ۶۳ میلیارد تومان اعلام شده است. 

لازم به اشاره است، بنای متعلق به کلیسای جماعت ربانی شهر گرگان مرکز استان گلستان، که با کاربرد فرهنگی – مذهبی، رده بندی شده در سال ۱۳۴۸، در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع ساخته شد و فعالیت خود را بعنوان کلیسا ادامه داده بود. 

در حالی این ساختمان متعلق به مسیحیان ایران، از سوی (ستاد اجرایی فرمان امام) به مزایده گذاشته شده که وجود آن بعنوان نمادی برای وجود و حیات ادیان دیگر از جمله مسیحیان در ایران است. 

در تشریح تاریخچه این بنا حائز اهمیت است،‌ کشیش هائیک هوسپیان مهر، که در سال ۱۳۷۲ پس از ربایش توسط ارگانهای امنیتی ایران به قتل رسید از جمله اولین رهبران کلیسا ها در این شهر بود و آخرین رهبر این کلیسا هم، محمدباقر یوسفی (معروف به روانبخش) بود که در سال ۱۳۷۵ توسط افرادی وابسته به سیستم امنیتی در ایران به قتل رسید. 

علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یکی از پیروان ادیان به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند. 

سرکوب مسیحیان ایران، ناقض  ماده ۲ و  ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۸۶ است. 

برچسب هافروش کلیساها در ایرانفروش اموالفعالیتهای اقتصادی مسیحیان ایرانمسیحیانمسیحیان فارس زبانمسیحیان نوکیشمسیحیان نوکیش در ایرانمسیحیان کاتولیک در ایرانمسیحیان پروتستانمسیحیان پروتستان در ایرانمسیحیان پرتستانمسیحیان آشوریمسیحیان آشوری در ایرانمسیحیان آشوری در جمهوری اسلامیمسیحیان ایرانمسیحیان در ایرانمصادره اموالژوزف شهبازیان رهبر کلیسای خانگیکلیساکلیسا در ایرانکلیساها در ایرانکلیساهای پروتستان ایرانکلیساهای ارامنه در ایرانکلیساهای خانگیکلیسای مسروپ مقدسکلیسای پنطیکاستی آشوری در شهرآرای تهرانکلیسای انجیلیکلیسای جماعت ربانیکلیسای جماعت ربانی گرگانگرگان استان گلستانپیروان مسیحیتپیروان ادیانپیروان سایر ادیان در ایراناقلیتهای مذهبی در ایراناستان گلستانتملک اموالجماعت ربانی گرگانجامعه مسیحیجامعه مسیحی ایرانجامعه مسیحی در ایرانجامعه مسیحیانجامعه مسیحیان ایرانجامعه مسیحیان در ایرانستاد اجرایی فرمان امامسرکوب جامعه مسیحیسرکوب جامعه مسیحی در ایرانشهر گرگانشهرگرگان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.