•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

فوت ششمین زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دلیل عدم رسیدگی پزشکی

0
443

فوت زندانی در زندان .jpgشب گذشته یک زندانی محبوس در زندان زاهدان در روز اول ورود به زندان در اثر بیماری و به دلیل عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، شب شنبه ۵ آبان‌ماه ۱۳۹۷، یک زندانی محبوس در زندان زاهدان به در همان روز ورود به زندان به دلیل بیماری و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد. هویت این زندانی ۵۰ ساله تاکنون احراز نشده و توسط حقوق بشر در ایران در حال بررسی است. این زندانی روز گذشته از قرنطینه به بند ۶ زندان زاهدان منتقل شد و با وجود اینکه به اسهال شدید دچار شده بود به وضعیت وی رسیدگی نشد تا اینکه شب همان روز اول ورود به زندان جان باخت”. با احتساب مرگ این زندانی، طی سال جاری دست‌کم ۶ زندانی محبوس در زندان زاهدان به دلیل بیماری و عدم رسیدگی پزشکی ناشی از محدودیت‌های اعزام به بیمارستان خارج از زندان جان خود را از دست داده‌اند. لازم به ذکر است در تاریخ ۶ مهرماه ۹۷ نیز یک زندانی به نام عبدالنبی سارسی (ثارثی) به دلیل بیماری و عدم رسیدگی پزشکی در این زندان جان باخت. در تاریخ ۲۴ شهریورماه سال جاری حقوق بشر در ایران در گزارشی از مرگ یک زندانی محبوس در بند ۶ زندان زاهدان به نام غلامرضا گول خبر داده بود. همچنین در تاریخ ۱۰ خردادماه ۹۷ از مرگ یک زندانی محبوس در بند ۱ زندان مرکزی زاهدان به نام “رامین دوکله” و پیش‌ از آن نیز در تاریخ ۸ خردادماه از مرگ یک زندانی به نام “غلام نبی ریگی” در بند ۵ این زندان که به دلیل عدم دریافت خدمات درمانی مناسب خبر داده بود. پیش‌تر نیز در اردیبهشت‌ماه سال جاری “نصیر زورقی“، زندانی محبوس در بند ۸ این زندان به علت سکته و عدم رسیدگی پزشکی، جان خود را از دست داد.

حقوق بشر در ایران روز گذشته نیز در گزارشی به بررسی مشکلات زندانیان محبوس در زندان زهدان پرداخته بود و پیشتر نیز در گزارشی تحت عنوان مشکلات مضاعف زندانیان زاهدان گفته بود که عدم رسیدگی پزشکی از مشکلات دیرپای این زندانیان است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: