شنبه , ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
شنبه, آوریل 1

فوت یک زندانی بر اثر بی توجهی مسئولان زندان سراوان

0
442

مرگ-یک-زندانی-765x510.jpgبعد از فوت زندانی بیمار بلوچ، اکبر کمالی، در زندان سراوان، زندانیان تهدید شدند تا گزارش فوت به بیرون از زندان منتقل نشود.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، جهان تیغ، مسئول حفاظت زندان سراوان بعد از فوت “اکبر کمالی” به علت بی توجهی به بیماری وی در زندان سراوان، زندانیان را به “برخورد شدید و اشد مجازات” تهدید کرد. یک منبع مطلع در این باره گفت:اکبر کمالی زندانی ۳۰ ساله متهم به سرقت ۹ بهمن ماه پس از برگشت از مرخصی به قرنطینه زندان سراوان منتقل شده و در قرنطینه با مشکل ناراحتی قلبی مواجه شده بوده است. وی افزود : این زندانی با التماس و داد و فریاد از مسئولین زندان طلب کمک و استمداد کرده است اما مسئولین به وی اجازه انتقال به بیمارستان نداده و به دستور “جهانتیغ” فقط چند قرص به وی داده اند و با حادتر شدن وضعیت وی پس از چند ساعت در مسیر بیمارستان جان داده است. به گفته این منبع: بهداری زندان سراوان هیچ امکاناتی ندارد تنها یک پزشک ماهیانه یک یا دو بار برای معاینه زندانیان بیمار می آید.

این منبع افزود: مسئولین علت مرگ “اکبر کمالی” را استفاده از مواد مخدر اعلام کرده اند و تهدید کرده اند که گزارشش نباید درز کند.

گارد زندان به همراه آقای جهان تیغ (مسئول حفاظت زندان سراوان) پس از مرگ نامبرده “برای ایجاد رعب و وحشت” در بند ۲ زندان سراوان رژه رفته اند.

منابع مطلع علت این اقدام را جو متشنج زندان پس از مرگ اکبر کمالی عنوان کرده اند.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.