•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

لعیا شاعرزاده در ترم ۳ از دانشگاه اخراج شد

0
764

کجیت.PNG لعیا شاعرزاده شهروندبهایی که در دانشگاه حافظ شیراز در مقطع کاردانی پیوسته تحصیل می کرد به دلیل باورمند بودن به آئین بهایی از دانشگاه اخراج شد.
به گزارش حقوق بشر در ایران ، این دانشجوی ورودی ۱۳۹۵ در رشته نفشه کشی معماری در حالی صبح امروز یکشنبه‌ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ از دانشگاه اخراج شد که سه ترم در این دانشگاه درس خوانده بود. طی سالهای اخیر اخراج شهروندان بهایی از دانشگاه افزایش چشمگیری پیدا کرده است. مسئولین و حراست دانشگاه پیش از اخراج شهروندان بهایی عمدتا از آنان میخواهند، با رد بهایی بودن خود به ادامه تحصیل در دانشگاه ادامه دهند که این درخواست به معنای ترک دین آنان از آئین بهایی و پذیرش مسلمان بودن آنان می باشد.

محرومیت از تحصیل بهاییان در دانشگاه‌های ایران با استناد به مصوبه‌ی ششم اسفند ۱۳۶۹ “شورای عالی انقلاب فرهنگی” صورت می‌گیرد که بهاییان را علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی، از تحصیلات دانشگاهی نیز محروم می‌کند.
بر اساس بند سوم این مصوبه، نه تنها باید از ثبت نام بهاییان در دانشگاه‌ها جلوگیری به عمل آید بلکه چنان‌چه هویت بهایی فردی بعد از ثبت نام و “هنگام تحصیل” نیز احراز گردد، باید از تحصیل محروم شود.
محرومیت شهروندان بهایی پس از انقلاب اسلامی و اعلام انقلاب فرهنگی در ایران به صورت سیستماتیک اجرا شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.