•                  
سه شنبه , ۱۴ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

لغو حکم اعدام محی‌الدین ابراهیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه

0
586

حکم اعدام محی‌الدین ابراهیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه پس بررسی  نقض و به وکیل وی ابلاغ شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، حکم اعدام محی‌الدین ملاابراهیمی آلکابادی (محی الدین ابراهیمی)، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه نقض شد. نقض حکم صادره در روزهای اخیر به وکیل آقای ابراهیمی ابلاغ شده است. این زندانی پیشتر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزیسیون” به اعدام محکوم شده بود. آقای ابراهیمی پیش از نیز سابقه بازداشت و حضور در زندان دارد. این زندانی در تاریخ ۱ مهرماه ۹۷، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی علی شیخ لو به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به اعدام محکوم شده بود. آقای ابراهیمی در روز اول آبان‌ماه سال ۹۶ در مرز ایران و عراق پس از شلیک مستقیم به پا، به اتهام همراه داشتن مشروبات الکلی بازداشت و یک عدد بی‌سیم نیز همراه وی کشف شده بود. محی الدین ابراهیمی به دلیل اینکه در زمان بازداشت به ضرب سه گلوله زخمی شده بود مدت زیادی از حبس خود را در بهداری زندان تحمل ایام کرده است و صرفا از ابتدای شهریور ماه سال جاری به زندان ارومیه منتقل شده است. وی در سال ١٣٨٩ نیز به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از ۱۱ ماه حبس در زندان مرکزی ارومیه از اتهامات مطروحه تبرئه‌ و آزاد شد. این زندانی در سال ۹۳ نیز به همین اتهام بازداشت و پس از یک ماه بدلیل فقدان مدارک مستدل، پرونده مختومه اعلام و آزاد شد.
محی‌الدین ملاابراهیمی آلکابادی، ۴۳ ساله، فرزند محمد، و از اهالی روستای آلکاو از توابع شهر اشنویه است، این زندانی هم اکنون در بند ۱۲ زندان ارومیه نگهداری می‌شود.

بر اساس این خبر حکم اعدام ارسلان خودکام، عضو سابق سپاه پاسداران و زندانی محبوس در زندان ارومیه،پس از تایید درخواست اعاده دادرسی در شعبه ٢ دیوان عالی کشور و ارجاع پرونده به شعبه یک دادسرای نظامی تهران نقض و به ده سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: