•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد و کارگران تعدیل شده در تهران تجمع کردند

0
241

Protest_rally_in_the_Caspian_Credit_Institute.jpgمالباختگان موسسه مالی کاسپین در مشهد و شماری از کارگران تعدیل شده شرکت حمل و نقل آبادان دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، جمعی از مالباختگان موسسه مالی اعتباری کاسپین روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت مقابل یکی از شعبه‌های این موسسه در مشهد تجمع کردند. سپرده گذاران موسسه کاسپین اعتراض دارند که پس از گذشت بیش از یکسال از وعده پرداخت سپرده‌های آنها هنوز به این وعده عمل نشده است.  از سوی دیگر، کارگران بیکار شده شرکت حمل و نقل بین‌المللی آبادان در اعتراض به اجرا نشدن حکم بازگشت به کار، مقابل یکی از ادارات وزارت کار در غرب تهران تجمع کردند. قرارداد این کارگران از چند سال پیش رو به اتمام بوده است اما با توجه به اینکه برخی از آنها بین ۷ تا ۲۵ سال سابقه کار در شرکت داشته اند، هیات حل اختلاف در اداره کار غرب تهران اخراج کارگران را نپذیرفته و رای به بازگشت به کار آنها داده است. به گفته کارگران، کارفرما این رای را اجرا نکرده است.

همزمان با این تجمع‌ها، بازنشستگان شرکت لوله سازی اهواز نیز قصد تجمع مقابل صندوق بازنشستگی در اهواز را داشتند که نیروهای امنیتی از تشکیل این تجمع جلوگیری کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: