جمعه , ۰۴ فروردین , ۱۴۰۲
جمعه, مارس 24

مجید مقدم برای ادامه حبس به زندان اوین بازگشت

0
622

منجیوروز گذشته مجید عابدین زاده مقدم فعال مدنی و از شاهدین بازداشتگاه کهریزک، جهت تحمل باقی مانده محکومیت ۳ ساله خود به زندان اوین بازگشت. آقای عابدین زاده مقدم که از سال ۹۵ تحمل حبس خود را آغاز کرده مدتی پیش به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۱۱ مهرماه ۹۶، مجید عابدین زاده مقدم جهت تحمل باقی مانده محکومیت ۳ سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرد. آقای عابدین زاده مقدم، روز ۲۹ مهرماه، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتبا احضار شده بود و از تاریخ ۱۱ آبان ماه تحمل محکومیت خود را در زندان اوین آغاز کرد. این فعال مدنی، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه سی و نه دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

مجید مقدم، پیش از این نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشت‌گاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه ای ویدیویی درباره این تجربه به تفصیل شهادت داده بود، مسئله ای که بی ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.