•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

محرومیت از رسیدگی پزشکی به یک زندانی در زندان ارومیه

0
468

زندان مرکزی ارومیهیک زندانی محبوس در زندان ارومیه با وجود عفونت شدید در ناحیه گوش از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم مانده است. عفونت گوش وی در پی ضرب و شتم توسط مامورین در زمان دستگیری رخ داده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، یک زندانی محبوس در زندان ارومیه از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی به عفونت در ناحیه گوش محروم مانده است. هویت این زندانی “صدرالدین تیمورپور، فرزند کریم، محبوس در زندان ارومیه با اتهامات مربوط به مواد مخدر” توسط  حقوق بشر در ایران احراز شده است. یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “صدرالدین تیمورپور در زمان بازداشت توسط مامورین مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در پی آن از ناحیه گوش دچار عفونت شدید شده است. رئیس زندان ارومیه در پاسخ به درخواست اعزام به بیمارستان این زندانی گفته است «گوش می‌خواهی چه کار؟»”. این زندانی در ابتدا به اعدام محکوم شده بود و نهایتا حکم وی به ۳۰ سال حبس تعزیری و پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان جزای نقدی کاهش یافته است. لازم به اشاره است زندانیان زندان مرکزی ارومیه به دلیل کمبود پرسنل، نبود پزشک در بهداری، و مخالفت مسئولین با اعزام به بیمارستان به دلایل مختلف از مدت‌ها قبل با مشکلات مشابهی در خصوص درمان و پزشکی دست و پنجه نرم می‌کنند تا جایی که تعدادی از آنان نیز در اثر عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داده‌اند.
در شهریورماه سال جاری سه زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به نام‌های “غلامرضا توبراق قلعه”، “رضا ملک رضایی” و “سجاد جمالی‌فرد” در اثر بیماری و به دلیل عدم اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی جان خود را از دست دادند.

لازم به ذکر است حقوق بشر در ایران, مردادماه سال جاری نیز در گزارشی از جان باختن بک زندانی دیگر به نام “مولود ونوشه، اهل شهر مهاباد با اتهامات مربوط به مشروبات الکلی” به دلیل بیماری از ناحیه روده بزرگ و عدم رسیدگی پزشکی خبر داده بود. در گزارشی دیگر یک زندانی به نام “قربانعلی امیراسماعیلی” از بند ۲ اعصاب و روان (روان درمانی) زندان مرکزی ارومیه به دلیل عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.