•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

محرومیت ۴۰ مدرسه سردشت دزفول از آب و سرویس بهداشتی

0
422

2667741-300x191.jpgمدیر آموزش‌وپرورش سردشت دزفول گفت که ۴۰ مدرسه در این بخش از آب لوله‌کشی، دیوار حصارکشی و سرویس بهداشتی محروم هستند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، محمدرحیم کریمی عصر روز شنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول اظهار کرد: “بارها از سوی مرکز بهداشت اخطاریه‌ها و تذکراتی در خصوص وضعیت برخی مدارس بخش کوهستانی سردشت ارسال می‌شود در حالی که مدارس این بخش از زیرساخت‌های حداقلی برای آموزش‌وپرورش نیز برخوردار نیستند”. وی افزود: “در چهار هزار کیلومتر مساحت منطقه کوهستانی و سخت گذر سردشت دزفول هفت هزار دانش‌آموز در قالب ۱۲۷ مدرسه وجود دارد که فاصله این مدارس با یکدیگر بسیار زیاد و مسئولیت ما برای مدیریت این واحدهای آموزشی بسیار سنگین است”.

مدیر آموزش‌وپرورش منطقه سردشت دزفول عنوان کرد: “کمبود امکانات و کم‌توجهی‌ها، باعث شده که وضعیت بسیاری از مدارس سردشت بحرانی باشد به‌گونه‌ای که حدود ۴۰ مدرسه در این بخش از آب لوله‌کشی، دیوار حصارکشی شده و سرویس بهداشتی حتی برای معلمان نیز محروم هستند”.

کریمی با اشاره به کمبود ۸۰ نیروی خدماتی در مدارس این بخش گفت: “در برخی مدارس سردشت کمبود نیروی معلم باعث شده که مدیران مدارس ناچار به تدریس بپردازند”.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش در سردشت یک خیر نیز ندارد، افزود: “مدارس و دانش آموزان منطقه سردشت دزفول از یک ریال سرانه نیز محروم هستند”.

کریمی ادامه داد: “مدارس سردشت از زیرساخت برق و گاز نیز محروم هستند به همین دلیل از بخاری‌برقی و بخاری نفتی استفاده می‌شود که طبق قوانین استفاده از این‌ها در مدارس ممنوع است و ما همواره از سوی مرکز بهداشت در این خصوص هشدار دریافت می‌کنیم”.

مدیر آموزش‌وپرورش سردشت دزفول یادآور شد: “هشدارهای مرکز بهداشت و بازرسان درست است اما تا زمانی که مدارس این بخش از کمترین امکانات هم برخوردار نباشند و هیچ توجه و مساعدت مالی صورت نگیرد، نباید انتظار رفع این مشکلات را داشت”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.