•                    
  •                  
جمعه , ۱۱ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 2

محمدامین عبداللهی برای تحمل ادامه حبس به زندان بیرجند بازگردانده شد

0
657

mohammad-amin-abdollahi-300x191.jpgمحمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی تعبیدی در زندان مرکزی بیرجند که به علت بیماری در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد، هفته گذشته در شهر بوکان بازداشت و برای تحمل ادامه حبس به زندان بیرجند بازگردانده شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، محمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی تبعیدی در بند ۱۰۳ زندان مرکزی بیرجند که به علت دردهای مزمن در نواحی گردن، کلیه، چشم و درد در ناحیه روده بزرگ (مشکوک به آپاندیس) در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد، هفته گذشته در شهر بوکان بازداشت و مجدداً به زندان بیرجند بازگردانده شد. این زندانی بیمار که از دردهای مزمنی رنج می‌برد علیرغم گذشت بیش از نیمی از دوران حبس، کماکان از آزادی مشروط محروم مانده است. این زندانی تبعیدی در تیر ماه سال گذشته با افزایش درد در نواحی مورد اشاره، چندین بار به بهداری زندان منتقل و بدون انجام رسیدگی های لازم پزشکی به بند بازگردانده شده است. قابل ذکر است که بهداری زندان بیرجند فاقد امکانات پزشکی لازم است. در این خصوص یک منبع مطلع پیش‌تر به حقوق بشر در ایران گفته بود: “رسیدگی‌های لازم پزشکی از سوی بهداری زندان مرکزی بیرجند صورت نمی‌گیرد. شرایط کلی این بهداری که فاقد پزشک متخصص است، نامناسب است. قرص‌هایی که از سوی پزشکان تجویز می‌شوند عمدتاً مسکن‌هایی هستند که دارای عوارض جبران ناپذیری همچون پوکی استخوان هستند”

محمدامین عبداللهی متأهل و دارای یک فرزند است و خانواده او که در شهر بوکان استان آذربایجان غربی سکونت دارند، به دلیل بعد مسافت تا بیرجند و مشکلات مالی امکان ملاقات با وی را ندارند.

لازم به یادآوری است آقای عبداللهی بر اثر اعتصاب غذا در سال ۱۳۹۵ و عدم رسیدگی پزشکی به او، دچار مشکلاتی در قسمتهای معده و کلیه شده است.

محمد امین عبداللهی شهروند بوکانی، مهرماه ۱۳۹۴، در پی اعتراض به مخالفت با مرخصی‌اش از زندان طبس به بیرجند منتقل شده است. وی بعد از دو ماه حبس از بند قرنطینه به بند عمومی زندان مرکزی بیرجند منتقل شد.

آقای عبدالهی اهل بوکان، پاییز سال ۱۳۸۴ بازداشت و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق همکاری مؤثر و مسلحانه با احزاب کرد و نیز تبلیغ علیه نظام، محاکمه و در مجموع به ۱۸ سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شد، وی پس از گذراندن مدتی در زندان‌های ارومیه و مهاباد به زندان طبس و سپس بیرجند تبعید شد و پس از گذراندن بیش از دو ماه در قرنطینه زندان بیرجند به بند عمومی این زندان انتقال یافته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده