شنبه , ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
شنبه, آوریل 1

محمد نظری؛ نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی و ممانعت مسئولین قضایی از اعزام به مرخصی درمانی

0
553

محمد-نظری-765x510.jpgعلیرغم بیماری و شرایط وخیم محمد نظری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر، مسئولین قضایی با اعزام وی به مرخصی درمانی مخالفت می‌کنند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، محمد نظری، زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر که از سال ۱۳۷۳ تاکنون در زندان به سر می‌برد، به دلیل ابتلا آرتروز گردن و دیسک کمر نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی دارد؛ بااین‌حال مسئولین تاکنون با درخواست مرخصی درمانی وی مخالفت کرده‌اند. گفتنی است که این زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد، پیش‌تر، در بیست و سومین سال حبس، با ارسال نامه‌ای به دادستانی کرج خواستار انتقالش به زندان مرکزی ارومیه نزدیک به محل سکونت خانواده‌اش، شده بود؛ اما این مقام قضایی در پاسخ به این درخواست اعلام کرده بود که «بنابه نظر اداره اطلاعات استان با هرگونه درخواست آزادی و انتقالی مخالفت می‌گردد». مسئولین تاکنون از اعزام محمد نظری به مرخصی درمانی نیز خودداری کرده‌اند؛ این در حالی است که این زندان سیاسی پس از ۲۳ سال حبس مشکلات جسمی مختلفی رنج می‌برد.

محمد نظری، متولد ۱۳۵۰، در سال ۱۳۷۳ در بوکان به اتهام همکاری احزاب کرد بازداشت و در دادگاه ارومیه توسط قاضی جلیل زاده محکوم به اعدام شد. این حکم در سال ۷۸ به حبس ابد تقلیل یافت. وی محکومیت خود را بر اساس اعترافات دروغین اخذشده تحت شکنجه دانسته و اعلام داشته در هیچ تروری نقش نداشته است.

محمد نظری در مدت ۲۲ حبس خود، طی نامه‌های متعددی به سه رییس قوه قضاییه ایران، خواهان اعاده دادرسی شده اما تاکنون هیچ پاسخی نگرفته است.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.