•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۳ آذر , ۱۴۰۱
یکشنبه, دسامبر 4

محمود اعرابی، شهروند ساکن اهواز با تودیع وثیقه آزاد شد

0
519

محمود اعرابی.jpgمحمود اعرابی (عموری) شهروند ساکن شهر اهواز که در بهمن ماه سال گذشته بازداشت شده بود، روز یکشنبه ۲۴ تیرماه با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از یک منبع نزدیک به این شهروند اهوازی ، محمود اعرابی (عموری) شهروند ساکن شهر اهواز که در تاریخ ۵ بهمن ماه سال گذشته در شهر اهواز همراه با مائده شعبان‌نژاد بازداشت شده بود، روز یکشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷ پس از گذشت بیش از ۵ ماه با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی بازداشت شد. گفتنی است هنگام بازداشت مائده شعبانی‌نژاد در اهواز چند تن از اقوام وی از جمله مهناز فیضلی (خاله مائده) و محمود عموری (عموی مائده) به دلیل همکاری و پناه دادن به او در منازلشان بازداشت شدند. حقوق بشر در ایران پیشتر گزارش گرده بود، مائده شعبانی نژاد، دختر ۱۵ ساله دبیرستانی در آبادان که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود پس از حدود ۱۲ روز بازداشت با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی مورخ ۷ آبان ۱۳۹۶ از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز آزاد شد.

سرکوب ازادی بیان از جمله مواری است که گزارشگران ویژه سازمان ملل در امور ایران بارها جمهوری اسلامی را با آن محکوم کرده اند و در اعلامیه جهانی حقوق بشر ماده ۱۸ به صراحت بر برخورداری از ازادی بیان تاکید شده است .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.