•                  
چهارشنبه , ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹
چهارشنبه, مارس 3

محکومیت به حبس یاسر اکبرى اعلم از دراویش گنابادى به پنج سال حبس تعزیرى

0
188

yaser.jpgیاسر اکبری اعلم از دراویش گنابادی در حکمی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است .

به گزارش حقوق بشر در ایران , “یاسر اکبری اعلم “٣٨ ساله، از دروایش ساکن تهران و متاهل که در اعتراضات گلستان هفتم توسط نیروهای لباس شخصی و نیروهای ویژه ای خیابان پاسداران را محاصره کرده بودن در ۳۰ بهمن ماه دستگیر شده. ابتدا با چشم بند به مکانی نامعلوم منتقل میشوند اما به دلیل شکنجه و ضرب و شتم در بازجویی ها به خاطر آسیب جدی کمر و وخامت حالشان به بیمارستان منتقل شده و در آن مکان یک ماه به صورت بازداشت نگهداری میشوند و سپس از بیمارستان به زندان فشافویه منتقل میشوند . در دادگاه اولیه و در پنج دقیقه توسط قاضی صلواتی در دادگاه انقلاب تهران به اتهام: اقدام علیه امنیت ملی – تمرد نسبت از دستور پلیس – اخلال در نظم عمومی در مجموع به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم میشوند. که در این مدت اجازه گرفتن وکیل مستقل هم به ایشان داده نمى شود “یاسر اکبرى اعلم” از روز نخست در بازداشت بوده و اجازه آزادی موقت با وثیقه هم به وى داده نشده است . شنبه ٢٠ مرداد نیز دادگاه تجدید نظر در شعبه ٣۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی زرگر برگزار شده که احتمالا مانند سایر دروایش تایید میشود .

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی‌ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد می‌کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: