•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

محکومیت دو زندانی سیاسی در ارومیه به ۱۱ سال حبس در تبعید

0
350

زندان مرکزی ارومیهدو زندانی سیاسی به نامهای حسن گلوانی، اهل شهرستان نقده و واحد بهبهانی، اهل پیرانشهر که پیشتر در تاریخ ۱۴ ادیبهشت ماه سال جاری بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده بودند در تاریخ ۱۰ مرداد ماه توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه جمعا به یازده سال حبس در تبعید محکوم شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، حسن گلوانی فرزند احمد اهل نقده و واحد بهبهانی فرزند مصطفی اهل پیرانشهر که پیشتر در تاریخ ۱۴ ادیبهشت ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده بودند در تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو، به ترتیب به ۵ سال حبس در تبعید در زندان اردبیل و ۶ سال حبس در تبعید در زندان قزوین محکوم شدند. اتهام آنها “همکاری با احزاب مخالف نظام” عنوان شده است. یک منبع آگاه در ارتباط با این دو زندانی به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “در روز ۱۰ مرداد ماه سال جاری در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو، آقای حسن گلوانی که در بند ۳-۴ زندان ارومیه محبوس هستند به ۵ سال حبس در تبعید در زندان اردبیل و آقای بهبهانی که در بند ۱۴ زندان ارومیه محبوس هستند به ۶ سال حبس در تبعید در زندان قزوین به اتهام “هکاری با احزاب مخالف نظام” محکوم شده‌اند.

این احکام قطعی نشده و هر دوی آنها از حق اعتراض خود علیه احکام صادره استفاده کرده‌اند.

”لازم به ذکر است “حسن گلوانی” و “واحد بهبهانی” هر دو پس از بازداشت به مدت ۲ ماه در بازداشتگاه اطلاعات به سر می‌بردند و پس از آن به زندان ارومیه منتقل شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.