•                    
  •                  
جمعه , ۱۱ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 2

محکومیت دکتر رسول هویدا به هفت سال حبس، دو سال تبعید و ۷۴ ضربه شلاق

0
516

هویدا.jpgدکتر رسول هویدا پزشک طب فیزیکی و توانبخشی که عصر روز ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در جریان انتقال یکی از درویشان مجروح حادثه‌ی گلستان هفتم به بیمارستان، بازداشت و زندانی شده بود با حکم دادگاه انقلاب به تحمل ۷ سال حبس تعزیری،۲ سال تبعید به روستای زهک از توابع استان سیستان و بلوچستان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران , عناوین اتهامی این درویش گنابادی، اجتماع ‌و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و تمرد از دستور پلیس عنوان شده است. در بخشی از حکم آقای هویدا آمده: «نامبرده از اعضای اصلی تشكيلات دراويش و اعضای رده بالای وبسایت مجذوبان نور و از ليدرهای ميدانی تجمع غيرقانونی گلستان هفتم و مقابل زندان اوين بوده است و در خدمت‌رسانی به تشکیلات دراویش فعالیت داشته است». بنابر متن حکم ابلاغ‌شده به این درویش گنابادی، دکتر رسول هویدا در جلسات بازجویی و محاکمه، صراحتاً حضور خود در مقابل زندان اوين و كلانتری پاسداران را قبول داشته و آن را ناشی از احساس مسئوليت و حقوق شهروندی خود دانسته است.

نکته‌ی شایان توجه در حکم دادگاه آقای هویدا، رجوع قاضی پرونده به اعتصاب غذای سال ۹۳ این درویش زندانی است. رسول هویدا سال ۱۳۹۳ در حمایت از مدیران زندانی وبسایت مجذوبان نور دست به اعتصاب غذا زده بود.

آقای هویدا مانند دیگر درویشان گنابادی در مدت بازداشت ۱۰۰روزه از حق دسترسی به وکیل محروم بوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.