•                  
دوشنبه , ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
دوشنبه, آگوست 15

محکومیت زانیار احمدی نیاز به ۸ سال حبس تعزیری

0
425

photo_2018-07-25_17-23-35.jpgزانیار احمدی نیاز دانشجوی رشته حسابداری دانشگاه تهران به هشت سال حبس تعزیری محکوم گردیده است .

به گزراش حقوق بشر در ایران , زانیاری احمدی نیاز، فعال دانشجوئی و دانشجوی رشتە حسابداری دانشگاه آزاد تهران، از سوی شعبە ٢٨ دادگاه انقلاب تهران بە اتهام شرکت در اعتراضات مدنی دی ماه سال گذشتە بە تحمل ٨ سال حبس محکوم شدە است. این دانشجوی ١٩ سالە کە فرزند حسین احمدی نیاز از وکلای کورد می باشد، در تاریخ (١٦ تیر ٩٧ / ٧ ژوئیە ٢٠١٨)، از سوی دادگاه انقلاب تهران در مجموح بە ٨ سال حبس تعزیری محکوم شدە است. این فعال دانشجوئی  دی ماه سال گذشتە بازداشت و با تودیع وثیقە ٢٠٠ میلیون تومانی و موقتا از زندان آزاد شدە بود. مجموعه اعتراضات رهبری‌نشدهٔ مردمی و ضدحکومتی در سراسر ایران است. که از ۷ دی ۱۳۹۶ (۲۸ دسامبر ۲۰۱۷) از مشهد و شهرهای بزرگ استان خراسان آغاز شد. فراخوان شرکت در این تظاهرات که در آغاز نه به گرانی (پویش اعتراضات و تجمع مردمی) و اعتراض به سیاست‌های دولت حسن روحانی نامیده شد، در شبکه‌های اجتماعی انجام گرفت،ابتدا با خواست‌هایی اقتصادی، علیه فساد گستردهٔ دولتی-حکومتی و میزان بالای بیکاری بود؛ اما با فراخوان‌های بیشتر، دامنهٔ همگانی آن فراتر از مشکلات اقتصادی رفت و مخالفت‌ها با نظام سیاسی ایران را نیز در بر گرفت .

لازم به ذکر است در این تجمعات تعداد بسیار زیادی از شهروندان در تهران و دیگر شهرهای ایران بازداشت شدند عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دولت حسن روحانی تعداد بازداشت شدگان را بیش از ۵ هزار نفر خواند و گفت تظاهرات به سرعت در روزهای ابتدایی به ۱۰۰ شهر رسید و در ۴۲ شهر هم درگیری اتفاق افتاد.

بیست و پنج نفر دیگر از شهروندان دیگر در سراسر ایران کشته شدند .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: