•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

محکومیت سجاد منادی, فعال مدنی به یک سال حبس تعزیری / سند

0
338

شعبه ۱۰۲ کیفری دو شهرستان پارس آباد مغان, روز شنبه ۱۵ دی ماه سالجاری سجاد منادی, فعال مدنی  ساکن این شهرستان را به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, سجاد منادی فعال مدنی ساکن شهرستان پارس آباد مغان, که برای ارائه آخرین دفاعیات روز شنبه ۱۵ دیماه سالجاری در شعبه ۱۰۲دادگاه کیفری دو شهرستان پارس آباد به ریاست فیروز فرهانی مزرعه جهان, قاضی دادگاه حاضر شده بود  ضمن ابلاغ  اینترنتی دادنامه ای که از طریق سامانه اینترنتی قوه قضائیه برای این فعال مدنی  ارسال شده است مطلع گردیده که با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم گردیده است. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر محکومیت سجاد منادی گفت؛ قاضی فیروز فرهانی مزرعه جهان ادله اتهامی این فعال مدنی را در دادنامه اجمالا بدین گونه بیان کرده است :«.حسب گزارش و تحقیقات پلیس اطلاعات وامنیت عمومی شهرستان پارس آّباد آقای سجاد منادی(متهم) فعالیت گسترده ای در حوزه قوم گرایی و تشکیلات «گاموج»و حمایت از زندانیان قوم گرایی داشته واخیرا نیز فعالیت های خود را افزایش داده و به صورت پنهانی تشکیلات «آذربایجان میللی- حرکتی-مغان»را همراهی میکند…» قاضی پرونده همچنین از دیگر مصادیق و ادله اتهامی ایشان به شعارنویسی ایشان همراه با دیگر فعالین شهرستان مغان (پارس آباد) با مضامین «سیامک میرزایی آزاد اولسون»،«ابراهیم نوری آزاد اولسون» و… اشاره کرده است . در قسمت دیگر از دادنامه به منطقه مرزی و حساس بودن منطقه اشاره می نماید .

لازم به ذکر است, پیش از این نیز کیومرث اسلامی دیگر فعال مدنی ساکن شهرستان پارس آباد مغان توسط شعبه مذکور و اتهام مشابه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

سرکوب فعالان مدنی در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی می باشد که در هر دو ماده از این دو سند معتبر بین المللی اشاره بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید خود به هر طریق ممکن تاکید کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: