•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۳ مهر , ۱۴۰۱
یکشنبه, سپتامبر 25

محکومیت شهرام فرهادی به ۴ سال حبس/ سند

0
471

فرهادی.PNGشعبه‌ی یکم دادگاه انقلاب سنندج روز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه، «شهرام فرهادی» فعال مدنی را به چهار سال زندان محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران، این فعال مدنی که در بیستم دیماه ۱۳۹۶، بعد از حدود دو ماه بازداشت با تودیع وثیقه آزاد شده بود، به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد» به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. شهرام فرهادی که از اولین ساعات زلزله کرمانشاه همراه کاروانهای امداد رسانی به قربانیان زلزله کمک می کرد، در تاریخ ۲۵ آبان‌ماه در حین بارگیری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان بازداشت شد. او طی مدت بازداشت از تماس با خانواده، ملاقات و حق داشتن وکیل محروم بود و نهایتا پس از سپری‌کردن دو ماه حبس در زندان اطلاعات سنندج با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیونی آزاد شد. حکم این فعال مدنی روز دوشنبە، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶، از سوی دادگاە انقلاب سنندج شعبە یک توسط قاضی سعیدی بە ایشان ابلاغ گردید.

شایان ذکر است که شهرام فرهادی در سالهای گذشته هم در رابطه با جمع‌آوری کمک های مردمی به آوارگان شنگال و کوبانى تحت فشار قرار گرفته بود، بعد از انتقاد از اُرگانهای دولتی و امنیتی نسبت به «کُندبودن کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه» مقابل دفتر حزب وحدت ملی در سنندج بازداشت شده بود.

گفتنی است، محمدنعیم محمد پور، فعال سیاسی اهل سنندج، هم پرونده وی نیز از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

photo_2018-02-17_19-58-00 (1)

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.