سه شنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, سپتامبر 27

محکومیت علی نوری به ۷ سال و ۶ ماه حبس

0
626

علی  نوری.jpgعلی نوری فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق که در دی ماه سال گذشته بازداشت و پس از ۳۶ روز با تودیع قرار وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، علی نوری، فعال مدنی که در تاریخ نهم دی‌ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا زمان پایان دادرسی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است. آقای نوری با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش از محکومیت خود خبر داده است. گفتنی است که علی نوری فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق که پبش‌تر به دلیل فعالیت های مدنی بازداشت و پس از گذراندن یک‌سوم از دوران محکومیت‌اش به صورت مشروط آزاد شده بود، در تاریخ ۹ دی‌ماه ۱۳۹۶، هنگامی‌که در حال خدمت سربازی‌اش بود در میدان ولیعصر تهران توسط نیرو های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی در تاریخ ۲۳ دی‌ماه دچار درد شدید در ناحیه قفسه سینه شد که توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد.

وی‌ مدتی بعد به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. از زمان دقیق انتقال این زندانی به زندان رجایی شهر کرج اطلاع دقیقی در دست نیست ولی گزارشات تایید نشده نشان می‌دهد وی مدتی پس از بروز مشکلات قلبی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

آقای نوری سرانجام پس از ۳۶ روز بازداشت، در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است، علی نوری، فرزند محمد، متولد سال ۱۳۷۲ است که نخستین بار در چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع حمایت از کوبانی در مقابل سازمان ملل بازداشت شد، پس از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل و بعد از مدت‌ها بازجویی و تحمل سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی اندکی پس از آزادی به قید وثیقه پنجاه میلیون تومانی، به هفت سال حبس در مرحله بدوی محکوم شده بود.

بر اساس حکم صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران توسط قضات قمی‌زاده و حوزوان برای چهار فعال مدنی؛ آتنا (فاطمه) دائمی، امید علی‌شناس، ئاسو رستمی و علی نوری، به ترتیب احکام حبس دادگاه بدوی آن‌ها از ۱۴، ۱۰، ۷ و ۷ سال حبس به ۷، ۷، ۲ و ۲ سال حبس تقلیل یافت.

اتهام آقای نوری در دادگاه، اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شد و در ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۵ پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: