•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, اکتبر 6

مخالفت با آزادی مشروط مریم نقاش زرگران؛ بازگشت مجدد به زندان اوین

0
395

مریم-نقاش-زرگران-765x510.jpgمریم نقاش زرگران، نوکیش مسیحی که پیش تر به مرخصی اعزام شده بود، در پی مخالفت دستگاه قضایی با آزادی مشروط، بار دیگر به زندان اوین بازگشت. به گزارش حقوق بشر در ایران، مریم نقاش زرگران از هفتم آذرماه به مرخصی اعزام و به وی اعلام شده بود که پرونده وی برای اعطای آزادی مشروط درحال بررسی می باشد. در پی اعلام مخالفت دادستانی با اعمال این امتیاز در پرونده این زندانی عقیدتی، وی روز جاری برای تحمل باقیمانده حبس به زندان اوین مراجعه کرد. لازم به توضیح است که این نوکیش مسیحی بیش از سه سال از دوران محکومیت چهار ساله خود را سپری کرده است. بر اساس قانون مجازات اسلامی، هرگاه زندانی یک‌سوم از حبس خود را گذرانده باشد و مسئولان زندان وی را از نظر رفتاری در طول دوران حبس تأیید کنند، وی مشمول دریافت آزادی مشروط خواهد بود. گفتنی‌است مریم نقاش‌زرگران که از نوعی بیماری قلبی رنج می‌برد، نیازمند رسیدگی درمانی در خارج از زندان می‌باشد و شرایط نامناسب زندان و فشارهای وارده، بیماری این زندانی عقیدتی را تشدید کرده است.

شایان ذکر است که وی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی» به ۴ سال حبس تعزیری محکوم گشته؛ درحالی‌که تاکنون چنین اتهامی به وی تفهیم نشده است.

مریم نقاش‌زرگران، ۳۵ ساله، در اوایل زمستان سال ۱۳۹۱ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» توسط نیروی انتظامی احضار و به مدت سه روز در بازداشت موقت در بازداشتگاه پلیس امنیت مستقر در خیابان وزراء نگهداری می‌شود. هم‌زمان با بازداشت وی نیروهای امنیتی به منزل وی یورش برده و بعد از تفتیش منزل، وسایل شخصی و کتاب‌های مربوط به دین مسیحیت را ضبط می‌کنند. وی پس از انتقال به زندان اوین به مدت ۱۹ روز مورد بازجویی قرار می‌گیرد و سپس با تودیع وثیقه آزاد می‌شود.

خانم نقاش‌زرگران در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» به چهار سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره عیناً توسط دادگاه تجدیدنظر تائید می‌شود. وی از تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۹۲ در بند نسوان زندان اوین در حال سپری کردن حکم می‌باشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.