•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

مدیر سایت و کانال تلگرامی انتخاب مجرم شناخته شد

0
235

حقوق بشر  در ایران امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۶ دادگاه کیفری ۱ استان تهران پس از تشکیل جلسه دادرسی مدیر مسئول سایت خبری و کانال تلگرامی انتخاب را مجرم شناخت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از امتداد، امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹، مدیر مسئول وبسایت خبری و کانال تلگرامی انتخاب، توسط شعبه ۶ دادگاه کیفری ۲ استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی، مجرم شناخته شد. 

براساس این گزارش، اتهام مطروحه بر علیه مدیر مسئول سایت و کانال تلگرامی انتخاب نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی عنوان شده است. 

هیات منصفه، در اتهام فوق الذکر متهم را با اکثریت آرا مجرم دانست و با اکثریت آرا متهم مستحق تخفیف شناخته نشد.

در حالی مطبوعات و فعالان رسانه ای در ایران سرکوب می شوند که علی خامنه ای, رهبر جمهوری اسلامی, به دفعات در صحبتهای خود ادعا کرده در ایران هیچ شهروندی به صرف انتقاد مورد پیگرد قضائی و بازداشت قرار نمی گیرد که اینگونه رفتارهای قهر آمیز حقیقت ماجرا از سرکوب و گسترش فضای امنیتی در ایران را نشان می دهد و گویای این امر است که حاکمان جمهوری اسلامی اساتید بزرگ در سفسطه, مغالطه و تفسیر به رای هستند.

جمهوری اسلامی ایران در رده‌بندی جهانی آزادی رسانه‌ها در سال ۲۰۱۹ میلادی که توسط گزارشگران بدون مرز تهیه و تنظیم شد از میان ١٨٠ کشور جهان در رده ۱۷۰ قرار گرفت.

سرکوب مطبوعات و فعالان رسانه ای ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید می کند. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که جمهوری اسلامی خود تدوینگر آن است. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

برچسب هاقاضی محمدرضا محمدی کشکولیقاضی کشکولیمحمدرضا محمدی کشکولیمحمدرضا محمدی کشکولی دادگاه مطبوعاتمحمدرضامحمدی کشکولیمدیرمسئول سایت انتخابنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانهیئت منصفه دادگاه مطبوعاتوبسایت انتخابوبسایت خبری انتخابکانال تلگرامیبازداشت و سرکوب آزادی بیانتوقیف وبسیات خبری انتخابدادگاه مطبوعاتدادگاه مطبوعات تهراندادگاه مطبوعات در ایراندادگاه مطبوعات در تهرانسخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعاتسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان رسانه ایسرکوب فعالان رسانه ای در ایرانسرکوب فعالان رسانه در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانشعبه ۶ دادگاه مطبوعات

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: