•                  
پنج شنبه , ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, آگوست 5

مرخصی یک هفته ای برای سخنگوی کانون صنفی معلمان

0
236

ددددد.jpgمحمود بهشتی لنگرودی، سخنگوى کانون صنفى معلمان تهران به مرخصی آمد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کانون صنفی معلمان، محمود بهشتی لنگرودی، دقایقی پیش از زندان اوین برای مدت یک هفته به مرخصی آمد. لازم به توضیح است که  آقای بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان در شهریور ماه سال جاری در منزل خود بازداشت شد. در زمان بازداشت ایشان نامه ضبط وثیقه‌ی این فعال صنفی توسط دادستانی صادر شده بود. محمود بهشتی سال گذشته و پس از سه بار اعتصاب غذا و متعاقب آن وخامت اوضاع جسمانی و نگرانی‌های پزشکی، با موافقت دادستانی، از بیمارستان به منزل آمد و بنا براین بود این روند تداوم داشته باشد.

پس از گذشت یک ماه، نخستین نامه‌ی ضبط وثیقه به دست وثیقه گذار رسید. به همین ترتیب نامه‌های دوم، تا پنجم، هریک به فاصله‌ی یک ماه به دست بهشتی رسید و او هربار خود را به دادستانی معرفی کرده‌ بود . نهایتا آقای لنگرودی در تاریخ ۲۱ شهریور ما سال جاری در منزل مسکونی خود بازداشت و به زندان اوین منتقل گردید .

به دنبال یکی از مراجعات، حاجی مرادی معاون دادستان تهران در امور زندانیان سیاسی توضیح داده که این نامه‌ها به صورت معمول و در سیکل اداری ارسال می‌شوند و نهایتا دادستانی دستور توقف صدور اخطارهای ضبط وثیقه را صادر می‌کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: