•                  
پنج شنبه , ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, آگوست 5

مسئولان زندان زاهدان، به هدف انتقامجویی زندانیان را در معرض سرما قرار می دهند

0
235

201721517193484396431.jpgپس از اعتراض زندانیان نسبت به وضعیت نامناسب زندان مرکزی زاهدان و حضور سرزده بازرسان بخش بازرسی سازمان زندانهای کشور، مسئولان زندان مرکزی زاهدان به منظور انتقامجویی فشار بر زندانیان بند ۳ که عمدتا زندانیان سیاسی در این بند نگهداری میشوند را بیشتر کرده اند. آنها با قطع ملاقاتها و تلفن ها از سویی و از سوی دیگر با ضبط وسایل گرمایشی مانند پتوها و چراغ های گرماساز، زندانیان را در معرض سرما و فشار بیشتر قرار داده اند. به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، پس از بازدید سرزده بازرسان بخش بازرسی سازمان زندانها از زندان مرکزی زاهدان، مسئولین زندان، زندانیان سیاسی بند ۳ این زندان را با قطع تلفن و اقداماتی دیگر تحت فشار قرار داده اند. روز گذشته مسئولین زندان که از حضور سرزده بازرسان اعزامی از مرکز در روزهای گذشته در این زندان ناخرسند بودند و گویا این حضور را نیز از چشم زندانیان سیاسی این زندان می دیدند به بهانه بازرسی بند ها، عمده وسایل زندانیان را شکستند در حالی که خود زندانیان را از سحرگاه تا ساعت ۱۰ صبح در هوای بسیار سرد در هواخوری زندان نگه داشته بودند.

مدیر داخلی زندان در حین بازرسی به زندانیان بند ۳ گفته است این افزایش فشارها “عاقبت کار شماست”، اشاره این مقام مسئول به حضور بازرسان سازمان زندانها در این محل است.
شرایط بند ۳، محل نگهداری عمده زندانیان سیاسی این زندان نسبت به سایر بندها سخت تر شده است.
آقای خواجه، مدیر داخلی زندان برای فشار بر زندانیان دستور جمع آوری پتوهای زندانیان را داده است، در حالی که وسایل گرماساز در زندان جوابگوی شرایط موجود نیست این مقام مسئول با وضع محدودیت “حداکثر ۳ پتو” دستور به جمع آوری پتوهای شخصی زندانیان داده است.

در حالیکه ساز و کار گرمایش زندان جوابگوی شرایط سرد زمستانی نیست، فروشگاههای زندان اقدام به فروش چراغ نفتی به زندانیان کرده اند. زندانیان بخصوص که با محدودیت در داشتن پتو روبرو هستند ناچار به خرید چراغهای نفتی هستند و هزینه جداگانه ای نیز برای نفت باید بپردازند، این مسئله موجب فشار مضاعفی بر زندانیانی شده است که از ضعف مالی رنج می برند.
“محیط سالن در زمستان بسیار سرد است و بند ها مجهز به سیستم گرمایشی نیستند، و هر زندانی که برای جلوگیری از ورود سرما به نورگیرها پتو بیاندازد، افسر نگهبان این زندان به نام “مهدی جهانگیر” برای زندانیان پرونده سازی میکند.”

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: