•                  
چهارشنبه , ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
چهارشنبه, آگوست 4

مقامات قضایی یزد به خانواده‌های درویشان زندانی: وکیل انتخابی دراویش زندانی باید مورد تأیید قوه قضاییه باشد

0
204

download.jpgروز پنج‌شنبه، ۲۸ دی‌ماه، ابراهیم شنبدی از وکلای دادگستری که برای اعلام وکالت از چهار درویش گنابادی در یزد به دادگستری مراجعه کرد، با مخالفت مقامات قضایی این شهرستان مواجه شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، مقامات قضایی یزد به این وکیل دادگستری اعلام کردند که برای دفاع از دراویش زندانی باید نام وی در لیست وکلای مورد تأیید قوه قضاییه باشد واِلا اجازه‌ی اخذ وکالت به وی داده نخواهد شد. رفتار مقامات قضایی یزد نقض آشکار حقوق دفاعی دراویش زندانی و سلبِ حقِ داشتنِ وکیل موضوع اصل ۳۵ قانون اساسی می‌باشد و موجب مجازات انتظامی است. آقایان مسعود و حسین سلطانی و خانم‌ها فاطمه و هانیه سلطانی، چهار تن از دراویش ساکن یزد، اوایل دی‌ماه، توسط مأمورین امنیتی دستگیر و اتهامات محاربه، اقدام علیه امنیت از طریق عضویت در فرقه دراویش گنابادی و تشویش اذهان عمومی به آن‌ها تفهیم شد. هانیه سلطانی چند روز بعد آزاد شد اما سه درویش دیگر کماکان در بند امنیتی زندان مرکزی یزد نگهداری می‌شوند.

دراویش زندانی نیز در پاسخ به این اقدام مقامات قضایی یزد، طی نامه‌ای به قاضی پرونده، وکیل تعیینی خود را ابراهیم شنبدی معرفی کرده و خواستار رفع ممانعت از حضور این وکیل در جریان دفاع در این پرونده شده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: