•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

ممانعت بازپرس از اعزام بهفر لاله زاری به مرخصی, علیرغم موافقت دادستانی

0
403

پس از گذشت هفت ماه از آخرین اعزام (بهفر لاله زاری) زندانی سیاسی محبوس در بند۸ زندان اوین به مرخصی میگذرد و با وجود تامین وثیقه, همچنان از اعزام وی به مرخصی از سوی دو دادیار پرونده وی بنامهای, مداحیان و محمودی ممانعت به عمل  آمده است و این امر موجب فشار و شکنجه روحی برای خانواده این فعال مدنی شده است.

به گزارش  حقوق بشر در ایران, *با وجود موافقت دادستان جهت اعزام (بهفر لاله زاری ) به مرخصی بیش از یک ماه است که دادیاران پرونده این فعال مدنی با نام های (محمودی) و(مداحیان) به بهانه های مختلف و به عمد از اعزام او به مرخصی ممانعت می کنند . از این رو خانواده (بهفر لاله زاری) نیز به علت پیگیری های فراوان و وعده های دروغین متعدد تحت شکنجه و عذاب روحی قرار گرفته اند. * این در حالیست که مادر این فعال مدنی به علت کهولت سن و بیماری بیش از هفت ماه است توان ملاقات با تک فرزندش را نداشته و همچنین همسر این زندانی نیز در شرایط بدی از لحاظ روحی و جسمی به سر می برد . ( بهفر لاله زاری) و همسرش به دفعات مکرر از مشکلات جسمی، روحی وشرایط اورژانسی بودن خود با دادیاران پرونده گفتگو کرده اند. آنها نیز وعده همکاری داده بودند که تاکنون انجام نگرفته است و خانواده این زندانی را تحت شکنجه روحی شدید قرار داده اند.لازم به ذکر است  بهفر لاله زاری  مبتلا به بیماری قلبی و آسمیک و  همچنین سوابق مشکلات پوستی نیز میباشد و حقوق بشر در ایران در گزارشات پیشین خود از محرومیت وی از دسترسی به خدمات پزشکی این زندانی محبوس در زندان اوین اطلاع رسانی کرده است.

( بهفر لاله زاری) تنها به علت نوشتن یک مقاله حقوقی و بیان کتبی عقیده خود متهم به (توهین به مقدسات و رهبری به وسیله مطبوعات) شده و از سوی قاضی (مقیسه) جمعا به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.