•                  
جمعه , ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

ممانعت وزارت اطلاعات از برگزاری مراسم سالگرد شهرام فرج زاده, از کشته شدگان عاشورای ۸۸

0
425

امروز پنج شنبه ۶ دی ماه ۱۳۹۷ نهمین سالگرد درگذشت شهرام فرج زاده, شهروند ساکن تهران میباشد که در تظاهرات عاشورای ۱۳۸۸ که مصادف بود با ۶ دی ماه  تظاهرات ضد حکومتی در تهران درگذشت.

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنج شنبه ۶ دی ماه ۱۳۹۷ و همزمان با نهمین سالگرد فوت جانکاه شهرام فرج زاده که در تظاهرات عاشورای سال ۱۳۸۸ توسط خودروی نیروی انتظامی به طرز فجیح و با ابهامات بسیار زیاد زیر گرفته و کشته شد میباشد. امروز پنجشنبه خانواده شهرام فرج زاده  که در تکاپوی برگرازی مراسم سالذگرد ففرزند خود بودند طی تماسی از سوی وزارت اطلاعات مورد تهدید قرار گرفتند تا از برگزاری مراسم سالگرد درگذشت فرزندشان صرف نظر نمایند. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, ضمن تائید این خبر از افزایش فشارهای امنیتی و روحی و روانی بر خانواده شهرام فرج زاده بدون قبول هیچگونه توضیحی خواستار عدم برگزاری نهمین سالگرد درگذشت فرزند آنها شده اند. این منبع مطلع در ادامه افزود ماموران امینتی متذکر شده اند در صورتی که خانواده شهرام فرج زاده به تذکر امینتی آنها توجه نکنند, تهدید کرده اند که با آنها برخورد شدید قانونی میکنند و همچنین افرادی را که در مراسم فوق شرکت کننند مورد پیگرد و سرکوب قرار خواهند داد و تحت هر عنوانی از برگزاری مراسم سالگرد شهرام فرج زاده ممانعت بعمل آورده اند. 

لازم به ذکر است که برگزاری مناسک مذهبی افراد از جمله موارد مورد تاکید است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مورد تاکید قرار گرفته است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: