•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۱
یکشنبه, نوامبر 27

منوچهر محمدعلی به مرخصی اعزام شد

0
294

مرخصی.PNGمنوچهر محمد علی که پبشتر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام ارتباط با دول متخاصم به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از تحمل چهار سال از حبس خود روز گذشته از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، منوچهر محمدعلی زندانی امنیتی بند ۷ زندان اوین به مرخصی اعزام شد. منوچهر محمدعلی مترجم زبان فرانسه است و مدت‌ها در کشور فرانسه زندگی کرده است. وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی صلواتی به اتهام «ارتباط با دول متخاصم» به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم و این حکم در سال ۱۳۹۴ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. “در زمان بازجویی تحت شکنجه قرار گرفته و پیشنهاد همکاری با جمهوری اسلامی را نپذیرفته است”.

“در طی چهار سال حبس آقای محمدعلی در کنار آموزش زبان فرانسوی به زندانیان بصورت رایگان کلاس های فلسفه نیز در زندان دائر کرده است”.
بند هفت زندان اوین متشکل از هشت سالن، یکی از بندهای بدنام این زندان است که زندانیان عمدتا با جرایم مالی در آن نگهداری می‌شوند اما دست‌کم ۳۹ زندانی سیاسی – امنیتی در کنار زندانیان معتاد به مواد مخدر و جرایم مالی برخلاف اصل تفکیک جرائم در وضعیتی بسیار نامناسب حبس‌های طولانی مدت خود را طی می‌کنند.

پیشتر در گزارشی تحت عنوان آشنایی با بند‌ هفت زندان‌ اوین؛ تبعیدگاه زندانیان سیاسی-امنیتی به صورت اجمالی به شرح وضعیت این بند بر اساس مصاحبه با شاهدین عینی پرداخته شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.